سفرهای دریایی فقط با رعایت پروتکل های بهداشتی و‌ارائه کارت واکسن

زمان مطالعه: 2 دقیقهسرپرست معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تمهیدات لازم برای از سرگیری سفرهای دریایی اندیشیده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس‌نژاد درباره جزئیات ازسرگیری و پروتکل‌های لازم برای سفرهای دریایی، اظهار کرد: سفرهای دریایی راه‌اندازی شده و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به دقت رعایت می‌شود.

سرپرست معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: با توجه به شرایط کشور از نظر واکسیناسیون عمومی و بهبود شیوع ویروس کرونا، در تعطیلات پیش رو با پیک مسافر در بنادر کشور مواجه خواهیم بود، بنابراین تمهیدات لازم برای از سرگیری سفرهای دریایی مانند پیش بینی تعداد صندلی‌ها، ایمنی و ناوگان اندیشیده شده است؛ به عنوان مثال بسیاری از شناورها که تاکنون در دوران شیوع ویروس کرونا غیر فعال شده بودند، نیاز به اورهال دارند و آماده‌ هستیم از طریق وجوه اداره شده به آنها تسهیلات ارائه کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس پروتکل‌های ابلاغ شده مسافران تنها با تزریق دو دز واکسن و ارائه کارت واکسن می‌توانند سفرهای دریایی را انجام داده و از شناورها استفاده کنند؛ البته اگر پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه تغییر پیدا کند، به سرعت آن را اجرا خواهیم کرد.

عباس نژاد تاکید کرد: برای نظارت بر رعایت دقیق و درست پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ناظران مسئول در همه بنادر حضور دارند و در تمام مراحل پذیرش مسافران نظارت خواهند کرد و اگر شکایتی وجود داشته باشد مسافران می‌توانند با آنها در میان بگذارند.

وی درباره سفرهای دریایی خارجی، گفت: راه‌اندازی مجدد سفرهای خارجی بستگی به طرف مقابل دارد که البته وزارت امور خارجه در حال رایزنی با کشورهای مختلفی است که پیش از این سفرهای دریایی به آن مقاصد انجام می شد. امیدواریم با توجه به بهبود وضعیت کشور از نظر شیوع ویروس کرونا این سفر ها دوباره آغاز شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

رکورد تازه‌ خروج کالاهای اساسی از بندر امام/ بارگیری و ارسال ٧٧ هزار تن انواع کالاهای اساسی در یک شبانه روز

ی آبان 30 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه به دنبال بارگیری و ارسال بیش از ٧٧ هزار تن انواع کالاهای اساسی در یک شبانه‌روز، رکورد تازه‌ای در زمینه خروج کالاهای اساسی از مجتمع بندری امام خمینی(ره) به ثبت رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس؛ مدیرکل […]
عادل دریس، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان،خروج کالاهای اساسی،سازمان بنادر و دریانوردی