اعلام فرصت های سرمایه گذاری بنادر غرب هرمزگان/ زیرساخت ها فراهم است/ احداث ترمینال کانتینر یخچالی و مکانیزه کردن پایانه مواد معدنی

زمان مطالعه: 3 دقیقهفرصت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در بنادر غرب هرمزگان که شامل احداث ترمینال کانتینر یخچالی، ساخت اسکله و رمپ، مکانیزه کردن پایانه مواد معدنی، ساخت آب شیرین کن، ساخت جاده اختصاصی بندر، ساخت اسکله مارینا برای ورزش های آبی و خدمات رسانی به شناورهای عبوری است، اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با توجه به اینکه بنادر غرب هرمزگان نقش اصلی در ترانزیت خودرو در کشور دارد و تخلیه و بارگیری 90 درصد خودروهای سبک و سنگین را بر عهده دارد در راستای ارتقای خدمات بندری به صاحبان کالا، آماده هر گونه همکاری با سرمایه گذاران در ساخت پارکینگ طبقاتی در زمین یک هکتاری با ظرفیت 2 هزار دستگاه است.

 

با توجه به نزدیکی معادن به بنادر غرب هرمزگان و صادرات بیش از 966 هزارتن انواع مواد معدنی و ساختمانی در سال 1400، با اجرای طرح مکانیزه شدن پایانه مواد معدنی و ایجاد بسترهای جدید امکان ارتقا به بیش از یک میلیون تن در سال وجود دارد و قاعدتا این امر زمینه حضور شرکت‌های بین‌المللی فعال در بخش صادرات مواد معدنی و مصالح ساختمانی در بنادر غرب هرمزگان را تقویت می کند.

 

مطالعات ساخت جاده اختصاصی بندر و اخذ عوارض 20 ساله در راستای نقش مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی و تعامل شهر و بندر به منظور ارتقاء کیفیت عبور و مرور وسایل نقلیه شهری و افزایش سطح خدمت دهی در دستور کار است.

 

با توجه به تردد بیش از 13 هزار فروند شناور در سال 98 به بنادر غرب هرمزگان و با در نظر گرفتن مجاورت این بندر به کریدور بین المللی تردد کشتی های اقیانوس پیما و همچنین خدمات رسانی به شناورهای متردد بین سکوهای نفتی و گازی در محدوده غرب هرمزگان می توان ظرفیت مناسب سرمایه گذاری در این بخش را فراهم کرد.

احداث اسکله مارینا برای ورزش های آبی و زون گردشگری در جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری و همچنین در راستای جذب گردشگران در زمینه گردشگری دریایی از دیگر طرح های پیش رو در بنادر غرب هرمزگان است.

گسترش گردشگری دریایی، حمل و نقل و راه اندازی اسکله تفریحی و گردشگری در بنادر غرب هرمزگان نه تنها به عنوان فرصتی برای بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد شغل در این منطقه دارای اهمیت و پتانسیل با سابقه تاریخی است بلکه با جذب گردشگران و تقویت گردشگری دریایی در بنادر غرب هرمزگان می توان به رشد و توسعه اقتصادی دست یافت.

بنادرغرب هرمزگان آماده هرگونه همکاری در جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه خدمات رسانی به سرمایه گذاران است زیرا افزایش سرمایه گذاری در این بنادر، افزایش امکانات و زیر ساخت های بندری، تولید سرمایه و ایجاد اشتغال بیشتر را برای شهرستان بدنبال خواهد داشت.

انجام لایروبی در بنادر شیو و خمیر و همچنین، تجهیز، توسعه و ایجاد زیرساخت های لازم در این بنادر، زمینه ساز تحولی چشمگیر در بحث رونق صادرات غیرنفتی و تجارت دریایی با کشورهای منطقه خلیج فارس خواهد شد که همین امر علاوه بر اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، تاثیر قابل توجهی در بهبود معیشت و زندگی مرزنشینان خواهد داشت.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خلیج‌فارس در سواحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر متلاطم است

ج اردیبهشت 16 , 1401
زمان مطالعه: 3 دقیقه فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگو با مرین‌پرس در بوشهر با اشاره به اعلام هشدار دریایی سطح نارنجی در استان بوشهر اظهار داشت: سرعت وزش باد در سواحل و فرا ساحل استان بوشهر به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش یافت. وی اختلال در تردد و فعالیت‌های […]

همچنین بخوانید: