صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان آزاد شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان گفت: صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان برای شناورهای استان خوزستان از امروز تا اطلاع ثانوی آزاد شد.

فتح الله ابوعلی در گفت و گو با مرین‌پرس با اشاره به مصوبه کمیته مدیریت صید استان خوزستان اظهار کرد: صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان برای شناورهای استان از امروز، پنجشنبه (۲۰ مرداد ۱۴۰۱) تا اطلاع ثانوی آزاد و صید ماهی در این صیدگاه (بحرکان) ممنوع اعلام می شود.  

وی با بیان اینکه همزمان با آزادسازی صید میگو، پایان دریابست در صیدگاه بحرکان خواهد بود، افزود: مجوز صید برای لنج های صیادی در ۴ شهرستان آبادان، خرمشهر، ماهشهر و هندیجان جهت صید ماهی و میگو به صورت یکسان ۷ روز و برای قایق های هندیجان ۷ روزه صادر می شود و همچنین صدور مجوز صید ماهی در صیدگاه بحرکان ممنوع اعلام می شود.  

ابوعلی رعایت برخی اقدامات فنی و استاندارد از جمله داشتن براین تانک، سایبان، اخذ گواهینامه سمپاشی معتبر و بهداشتی برای تمام خدمه و شناورها و ۵۰ میلیمتر اندازه چشمه بدنه تور، توسط شناورهای صیادی متقاضی صید میگو را ضروری خواند.

مدیرکل شیلات خوزستان ادامه داد: تخلیه و حمل و نقل آبزیان صید شده تابع مقررات بوده و مسئولان کنترل کیفی ناظر برحسن اجرای دستورالعمل ها خواهند بود و خودروهای حمل و نقل آبزیان ملزم به تجهیز اتاقک عایق دار استاندارد هستند.

وی بیان کرد: صیادان نسبت به تهیه و ارسال آمار دقیق صید در فرم های مرتبط و به صورت تمام شماری هر ۳ روز یکبار به معاونت صید استان اقدام کنند.

ابوعلی از نظارت یگان حفاظت منابع، مدیران شیلات شهرستان ها و کلیه کارشناسان حوزه صید بر این عملیات و برخورد قانونی با متخلفان خبرداد. 

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان هندیجان آزاد شد

پ مرداد 20 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات خوزستان فتح اله ابوعلی با اشاره به مصوبه کمیته مدیریت صید استان خوزستان در خصوص آزاد شدن صید میگوی ببری افزود:صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان برای شناورهای صیادی خوزستان آزاد و صید […]

همچنین بخوانید: