دستور تخلیه و پرداخت دموراژ به 32 کشتی معطل در بندرگاه ها

زمان مطالعه: 2 دقیقه
دستور تخلیه و پرداخت دموراژ به 32 کشتی معطل در بندرگاه ها

دستور تخلیه و پرداخت دموراژ به 32 کشتی معطل در بندرگاه ها

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا؛ محمدجواد عسکری در تشریح نشست اخیر اعضای این کمیسیون با رئیس جمهور، گفت: یکی از موارد مطرح شده در زمینه تامین نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی بود که در بنادر بخصوص بندر امام خمینی دپو شده‌اند و برخی از محموله‌ها در کشتی هستند و باید هزینه دموراژ(جریمه دیرکرد) پرداخت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: تعدادی از این محموله‌ها از مردادماه در بنادر هستند و به دلیل رطوبت بالا کیفیت خود را از دست داده‌اند که مقرر شد رئیس جمهور دستور تخلیه این محموله‌ها را صادر کند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در جلسه اخیر هیات دولت رئیس جمهور دستور ویژه‌ای در این خصوص صادر کرد و پیش بینی می شود تا پایان سال ۳۲ کشتی حاضر در بندرگاه بارهای خود را تخلیه کنند، افزود: مقرر شد دستگاه‌هایی مانند سازمان راهداری پای کار بیایند و کالاهای اساسی مورد نیاز استان‌ها را در اختیار آنها قرار دهند تا در ایام نوروز 1402 تولید گوشت سفید و گوشت قرمز دچار مشکل نشود.

عسگری تصریح کرد: با توجه به تقارن ایام عید نوروز1402 و ماه مبارک رمضان میزان مصرف کالاهای اساسی افزایش زیادی پیدا می‌کند که مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی به زودی گزارشی در این خصوص ارائه و دستگاه‌های نظارتی پای کار بیاییند تا محصولات با قیمت مناسب و به موقع توزیع شود.

وی اظهار کرد: در خصوص اعتبارات مرتبط با پرداخت خسارت سرمازدگی سال گذشته نیز که دغدغه کشاورزان است در نشست با رئیس جمهور به صورت جدی پیگیری‌هایی را انجام دادیم که مقرر شد در راستای پرداخت خسارت‌های وارد شده دستگاه‌های متولی پای کار بیایند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به گلایه برخی تولیدکنندگان در زمینه توزیع کودهای شیمیایی، افزود: در این جلسه مقرر شد کود اوره با قیمت مناسب در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد.

عسکری ادامه داد: طبق احکام دائمی برنامه پنجم و ششم توسعه دریافت تعرفه از صادرات محصولات کشاورزی ممنوع بوده و در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز این موضوع آمده است مگر اینکه دستگاه‌های متولی از شش ماه قبل تصمیم خود را اعلام کرده باشند، که رئیس جمهور قول پیگیری موضوع را داد.

 

درباره اخبار بنادر بیشتر بخوانید:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درآمد 11 ماهه شرکت بورسی حفاری شمال + نمودار

ج اسفند 12 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا؛ شرکت حفاری شمال یکی از مجموعه های فعال در زمینه بورس دریایی و فراساحلی با نماد بورسی حفاری، بر اساس گزارش 11 ماهه منتهی به بهمن ماه از فروش محصولات خود 1637 میلیارد تومان درآمد کسب نمود، که از […]

همچنین بخوانید: