این هوا را از دست ندهید

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/خراسان رضوی محققان اظهار کردند که قرار گرفتن در معرض هوای دریا فواید سلامتی مختلفی دارد.

به نقل از ارث، هوای دریا عملکرد مغز ما را بهبود می‌بخشد و به بدن کمک می‌کند تا مواد شیمیایی لازم برای حفظ تعادل، راحتی و سلامت را تولید کند.

محققان افزودند: وقتی مردم در هوای دریا تنفس می‌کنند، یون‌های موجود در آن به تقویت عملکرد الکتریکی مغز تا ۴۷ درصد همچنین ایجاد مسیرهای عصبی جدید کمک می‌کند که به زبان ساده به شما اجازه می‌دهد با وضوح بیشتری فکر کنید.

پیاده‌روی در کنار دریا در گروه‌های اجتماعی می‌تواند باعث ترشح اکسی توسین شود، هورمونی که نقش مهمی در پیوند اجتماعی، اعتماد و عشق دارد.

سفر به ساحل حس مثبتی از شگفتی را القا می‌کند که می‌تواند به ویژه برای افرادی که با اعتماد به نفس پایین مقابله می‌کنند، مفید باشد.

در نهایت، علم ثابت کرده است که احساس شن و ماسه در زیر پاها و بین انگشتان پا باعث کاهش التهاب در بدن و مغز می‌شود.

علاوه بر این، خیره شدن به آسمان می‌تواند با ارائه سیگنالی از چشم‌ها به مغز، احساس انرژی تولید کند بنابراین، قدم‌ زدن در کنار دریا می‌تواند فواید متعددی برای سلامت جسمی و روانی و رفاه داشته باشد.

از مهمترین مزایای قدم زدن کنار ساحل می‌توان به بهبود سلامت قلب و عروق، جذب ویتامین دی، سلامت روان، بهبود سلامت تنفسی و افزایش خلاقیت اشاره کرد.

انتهای پیام

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هزینه ۲۵۰۰میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت های بندری بوشهر

پ تیر 29 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: از محل تعرفه‌های دریافتی پارسال در مجموع بیش از ۲هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های بنادر این استان هزینه شد که بدون تردید نتیجه این سرمایه گذاری ها تسهیل در فعالیت تجار و بازرگانان خواهد بود. به […]

همچنین بخوانید: