ترددهای دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز مختل می شود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

ترددهای دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز مختل می شود
تین نیوز


بر اساس هشدار دریایی سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور از فردا دوشنبه تا عصر چهارشنبه آب ها جنوب با افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا مواجه خواهند شد.

به گزارش تین نیوز به نقل پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مخاطره این سامانه افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۸ نات و گاهی بیشتر از ۲۸ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج در سواحل تا ۱/۸ متر و بیش از ۲ متر در فرا سواحل اعلام شده است.

منطقه اثر نیز برای دوشنبه مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر و سه شنبه مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان، بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی شده است.

روز چهارشنبه مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، در خلیج فارس و دریای عمان و نیمه غربی تنگه هرمز با یان شرایط جوی همراه خواهند شد.

اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و نیمه سنگین، احتمال اختلال در تردد کشتی های تجاری، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی به دنبال فعالیت این سامانه رخ خواهد داد.

سازمان هواشناسی به اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توصیه کرده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سواحل خلیج نیلگون همیشه فارس + عکس

ی اسفند 20 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه تصاویر سواحل خلیج نیلگون همیشه فارس به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایران زمین.   به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، خلیج فارس همواره برای ما ایرانی ها با افتخار و غرور همراه بوده است. آبراهی استراتژیک که علاوه بر اهمیت سیاسی و […]

همچنین بخوانید: