ناوچه دانمارکی برای پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا وارد دریای عمان شد

منابع خبری از اعزام ناوچه دانمارکی به دریای عمان برای پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا و استقرار در تنگه هرمز خبر دادند.

ناوچه ایور هوتفلد نیروی دریایی دانمارک - Iver Huitfeldt-class frigate
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، منابع مطلع از اعزام یک ناوچه نیروی دریایی دانمارک به دریای عمان در روزهای گذشته جهت پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز خبر دادند.

ناوچه دانمارکی «ایور هوت فلدت» با عبور از آبراه سوئز و دریای سرخ روز ۲۵ اوت وارد دریای عمان شد و قصد دارد وارد تنگه هرمز شود. این ناوچه درصدد پیوستن به نیروی ائتلاف دریایی اروپا به رهبری فرانسه برای انجام ماموریت به اصطلاح تامین امنیت تردد دریایی در تنگه هرمز است.

در این عملیات که «آگنور» نام دارد و مقر آن در مرکز فرماندهی نیروی دریایی فرانسه در ابوظبی واقع است کشورهای فرانسه، هلند، دانمارک، بلژیک، یونان، پرتغال، ایتالیا و آلمان حضور دارند.

وزارت دفاع دانمارک با صدور بیانیه ای در این زمینه بر صادرات نفت از خلیج فارس و تنگه هرمز و اهمیت آن برای اقتصاد مناطق دیگر جهان اشاره کرده است. دانمارک اعلام کرده ناوچه این کشور از تردد آزادانه کشتی‌ها در منطقه محافظت خواهد کرد.در این ناوچه دانمارکی 160 پرسنل نظامی حضور دارند.

چندی قبل وزارت دفاع استونی نیز از اعزام شماری نیروی نظامی برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز که به بهانه تامین امنیت دریایی ایجاد شده، خبر داد. وزارت دفاع استونی در این زمینه اعلام کرده که تعدادی از افسران خود را به ماموریت دریایی آمریکا در تنگه هرمز اعزام میکند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

موفقیت بخش دریایی ایران‌ با وجود تحریم‌های شدید‌ کشتیرانی

د شهریور 10 , 1399
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بخش دریایی ایران‌ با وجود تحریم‌های شدید‌ کشتیرانی موفق عمل کرده‌است.
محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی

شاید برای شما جالب باشد