Ad 1

مستند ناوشکن سهند

تسنیم در یک مستند روایی با نام رستاخیز فارسی به تاریخچه ساخت ناوشکن سهند و همچنین معرفی تسلیحات این ناو استراتژیک نیروی دریایی راهبردی ارتش پرداخته است.

زمان تماشا: 33.5 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، ناوشکن سهند بعد از ناوشکن‌های جماران و دماوند، سومین محصول از مجموعه پروژه‌های موج است. این ناوشکن هزار و 300 تن وزن، 96 متر طول و بیش از 25 گره دریایی سرعت دارد. ناوشکن سهند توانایی حمل انواع سلاح‌های سطحی، زیرسطحی، هوایی و امکان غافلگیری و به اشتباه انداختن رادار‌های دشمن را دارد؛ با افزایش گنجایش مخزن سوخت، ماندگاری این ناوشکن در دریا بیشتر از ناوشکن‌های موجود در نیروی دریایی ارتش است.

این ناوشکن به “سامانه دفاع نقطه‌ای کمند” تجهیز شده است.یکی از مهمترین سامانه‌هایی که وظیفه مقابله با موشک‌های کروز را برعهده دارد، سامانه‌هایی دفاع نقطه‌ای است. این سامانه‌ها می‌توانند از فاصله 2 کیلومتری هر هدفی را که به شناور نزدیک شود با نواخت تیر 4000 تا 7000 تیر در دقیقه مورد هدف قرار داده و منهدم کنند که سامانه کمند نیز از جمله همین سامانه‌هاست که توسط متخصصان صنایع دفاعی کشورمان طراحی و تولید شده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جذاب‌ترین شهر خلیج فارس کدام شهر است؟

پ دی 18 , 1399
اندیشکده آرمان نوشت: بر اساس شاخص موسسه AIRINC، شهر دوبی جذاب ترین شهر خلیج فارس با رتبه 35 جهانی است که در این شاخص تهران رتبه 108 را در جهان دارد.
تصویر هوایی از تراکم ساختمان و آپارتمان‌ها در شهر ساحلی بندرعباس

شاید برای شما جالب باشد