انجام عملیات مشترک قطب شمال

نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا اعلام کرده است که تعدادی از کشورهای ناتو، عملیاتی در قطب شمال انجام خواهند داد و گفته است که هدف این عملیات، کمک به “حفظ صلح در منطقه” است.

ناوشکن HDMS Knud Rasmussen نیروی دریایی دانمارک در قطب شمال
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نیروی دریایی انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: ناوچه‌های “اچ‌ام‌اس ساترلند” و “آراف‌ای تایداسپرینگ” در کنار ناوشکن کلاس “آرلی برک” آمریکا، “یواس‌اس راس” و ناوچه نروژی کلاس “فریدتجوف نانسن“، “اچ‌ان‌اوام‌اس تور هیرداهل” مورد حمایت هواپیمای گشت‌زنی دانمارکی، این عملیات را انجام خواهند داد.

بر اساس این بیانیه، شرکت‌کنندگان در عملیات ناتو، که بر پایه عملیات پیشین انگلیس و آمریکا که ماه مه در دریای بارنتس برگزار شد، انجام می‌شود، در شرایط زیر صفر کار خواهند کرد تا درک خود از محیط چالش‌برانگیز قطب را، در عین کمک به حفظ صلح در منطقه، افزایش دهند.

بر اساس اعلام نیروی دریایی انگلیس، کشتی‌های این نهاد در حال هدایت یک کار گروه چندملیتی به سمت شمال در مأموریتی هستند که تعهد بریتانیا و متحدانش را به آزادی دسترسی و رهگیری در منطقه به نمایش می‌گذارد.

در همین حال هفته گذشته، “سرگئی شویگو”، وزیر دفاع روسیه گفت، ناتو بازگرداندن رویارویی جنگ سرد را هدف گرفته و مسکو نگران تلاش‌های ناتو برای نمایش قدرت از طریق تشدید مأموریت‌های شناسایی و تمرین‌های نزدیک مرزهای روسیه است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز مسأله فعالیت‌های “مخرب” ناتو در کشورهای بالتیک را طی تماسی در ماه اوت با همتای فنلاندی خود، “پکا هاویستو”، مطرح کرد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هدف‌گذاری برای تولید ۵۲ هزار تن میگو تا پایان سال‌جاری

س شهریور 18 , 1399
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه امسال حداقل ۱۲ هزار هکتار از اراضی مستعد زیرکشت میگو رفته است پیش‌بینی کرد: میزان تولید میگوی پرورشی در سال ۹۹ به رقمی بالغ بر ۵۲ هزار تن برسد.
مزرعه پرورش میگو در جزیره قشم

شاید برای شما جالب باشد