توسعه موشک زیردریایی کروز روسیه با افزایش برد

منابعی از صنعت دفاع روسیه از توسعه موشک زیردریایی کروز روسیه با افزایش قابلیت برد خبر دادند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، دو منبع صنعت دفاعی روسیه به رسانه روسی «تاس» گفتند که انجمن تحقیق و تولید ماشین‌سازی روسیه، موشک «زیردریایی‌پرتاب» «کروز» را با قابلیت برد 800 کیلومتر و افزایش دقت در حمله به اهداف دریایی و زمینی توسعه داده است. آزمایشات پروازی این موشک‌ها در ماه‌های آینده آغاز می‌شود.

یکی از این منابع به تاس گفت: «موشک کروز اونیکس به عنوان پایه و اساسی برای توسعه نسخه جدید مورد استفاده قرار گرفت. موشک «اونیکس – ام» دارای قابلیت حداکثر برد 800 کیلومتری است.

این منابع تصریح کردند: «این موشک به سیستم‌های کنترل پیشرفته مجهز شده است و قابلیت حمله به اهداف زمینی و هوایی با دقت زیاد دارد.» این منابع همچنین اضافه کردند که سیستم حفاظت این موشک در برابر اقدام متقابل الکترونیکی بهبود یافته است.

منبع دیگری از صنعت دفاعی روسیه به تاس گفت که انتظار می‌رود توسعه پروازی این موشک جدید در نخستین دوره 10 روزه، از ماه سپتامبر در محدوده تمرین ناوگان شمالی در دریای «بارنتز» آغاز  شود.

طبق گفته این منبع، این موشک به روزرسانی شده همانند نسخه بالستیک اونیکس قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای و معمولی است. موشک «اونیکس – ام» دارای حداکثر سرعت و همچنین وزن و ابعادی شبیه به نسخه پایه دارد.

انجمن تحقیق و تولید روسیه، که موشک اونیکس را ارائه کرده است، از اظهارنظر درباره اطلاعات مذکور خودداری کرد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عملکرد بیگانگان در خلیج فارس حاکی از اهمیت منطقه برای آن ها است

پ مهر 4 , 1398
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع اعضای بسیج قوه مقننه گزارشی از رویارویی نظامیان ایران و بیگانگان و عملکرد این نیرو در آب‌های خلیج فارس ارائه کرد.
دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه

شاید برای شما جالب باشد