ویژگی جدیدترین دستاور نظامی سپاه /سردار تنگسیری:هر شناوری وارد خلیج فارس شود را زیر نظر داریم

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از به کارگیری سلاح های جدید در رزمایش آینده نیروی دریایی سپاه خبر داد و گفت: شناورهای خارجی دائماً زیر نظر قرار دارند.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین نیوز، سردار علیرضا تنگسیری در بوشهر با بیان اینکه اکنون بیگانگان در بخش جنوبی خلیج فارس مستقر هستند اظهار داشت: بیگانگان در آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران قرار ندارند بلکه در بخش جنوبی خلیج فارس و در کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس حضور دارند.

وی از رصد تمام شناورها در آب های خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: هر شناوری وارد آب های خلیج فارس می شود کاملاً مورد رصد نیروی دریایی سپاه قرار می گیرد و حضور این شناورها به صورت دائم زیر نظر قرار می گیرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: از زمان ورود تا خارج شدن شناورها با توجه به سواحل طولانی ایران در آبراه خلیج فارس به صورت مستمر مورد رصد قرار دارند.

سردار تنگسیری، با بیان اینکه توانمندی و قدرت نیروی دریایی سپاه به صورت مستمر مورد کنترل قرار می گیرد خاطرنشان کرد: فرمانده کل قوا، قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) و فرمانده کل سپاه به صورت مستمر قدرت و توانمندی نیروی دریایی سپاه را ارزیابی و کنترل می کنند که در وضعیت آمادگی کامل قرار داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه توان و آمادگی رزم نیروی دریایی سپاه دائم رصد می شود گفت: توانمندی نیروی دریایی سپاه به صورت دائم ارزیابی می شود تا در منطقه مقابل دشمنان کاملاً آمادگی داشته باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از آمادگی بالای نیروی دریایی سپاه خبر داد و خاطرنشان کرد: اکنون نیروی دریایی سپاه در آمادگی کامل قرار دارد و روزبه روز بر این آمادگی افزوده می شود.

سردار تنگسیری تصریح کرد: در رزمایش ها سلاح های جدیدی مورد ارزیابی، آزمایش و به کارگیری می شود که در رزمایش آینده از سلاح های جدید تولیدشده در داخل استفاده می شود.

وی با یادآوری اینکه در طول سال رزمایش های گوناگونی برگزار می شود، به امکانات جدید نیروی دریایی سپاه اشاره کرد و افزود: افتخار نیروی دریایی سپاه و ارتش این است که از تجهیزات نظامی تولیدشده در وزارت دفاع و نیروی دریایی استفاده می کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از افزوده شدن شناور شهید ناظری با نوع بدنه «Incat» به ناوگان نیروی دریایی سپاه خبر داد و تصریح کرد: شناورهای نظامی با سرعت بسیار بالا به نیروی دریایی سپاه ملحق شده که اکنون سرعت شناورهای نظامی سپاه 90 نات است و در آینده بر این سرعت افزوده می شود.

سردار تنگسیری با توجه به برگزاری یادواره شهدای عملیات کربلای4 شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: شهدا علم افتخار هستند و باید از این عزیزان قوت گرفت.

وی با تاکید بر ادامه راه و منش شهدا اضافه کرد: شهدا به تکریم ما نیازمند نیستند بلکه ما به آنان نیازمندیم و باید راه و منش این شهدای والامقام ادامه یابد تا همچنان پرتوان و باافتخار در برابر دشمنان بایستیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: با توجه به اینکه مقام شهدا بالا است و همه انسان ها به منش و راه این شهدا نیازمند هستند برگزاری یادواره شهدا در این راستا نقش مهمی دارد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

با اینترسپتور آشنا شوید؛ دستگاه جدید اوشن کلین آپ برای پاکسازی رودخانه ها

چ آبان 8 , 1398
میزان زباله های پلاستیکی داخل اقیانوس ها و دریاها، یکی از معضلات جامعه بشری بوده که ذهن بسیاری را به خود درگیر کرده است. در همین راستا، شرکت اوشن کلین آپ با پروژه خود قصد دارد تا از میزان پسماند های پلاستیکی اقیانوس ها کاسته و آب های اقیانوس ها را دوباره تمیز کند.

شاید برای شما جالب باشد