برگزاری مراسم روز نیروی دریایی

روسیه امروز، روز نیروی دریایی را با رژه‌های دریایی در تقریباً تمامی پایگاه‌های این کشور گرامی داشت. در میان این مراسم‌ها، رژه اصلی در پایتخت دریایی، سن‌پترزبورگ به رهبری ولادیمیر پوتین برگزار شد.

مراسم روز نیروی دریایی روسیه با حضور پوتیت در پایتخت دریایی روسیه بندر سن‌پترزبورگ
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، رژه اصلی در سن‌پترزبورگ با حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، “سرگئی شویگو”، وزیر دفاع این کشور و سردار “نیکولای ایومنوف” برگزار شد و آن‌ها نزدیک به ۵۰ فروند از پیشرفته‌ترین کشتی‌ها، کشتی‌های جنگی، زیردریایی و … این کشور سان دیدند.

کمیته سیاست‌گذاری شوروری، سالگرد جنگ گانگات ۱۷۱۴، اولین پیروزی مهم نیروی دریایی پتر کبیر را به عنوان “روز نیروی دریایی” تعیین کرد.

در طول قرن بیستم، این روز اشاره نادری از سوی رهبری شوروی کمونیستی به گذشته امپراتوری و پادشاهی آن‌ها بود. این روز، در آشفتگی‌های دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ کنار گذاشته شد، اما در سال ۲۰۱۷، پوتین تاریخ آخرین یکشنبه ماه ژوئیه را به عنوان روز نیروی دریایی تعیین کرد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کاربردهای فناوری سنجش از دور در صنعت ماهیگیری

ی مرداد 5 , 1399
به کارگیری فناوری سنجش از دور در صنعت ماهیگیری، می تواند در پیشبرد اهداف اقتصادی این صنعت تاثیرات مثبتی داشته باشد اما در ایران کمتر به پتانسیل های موجود در این زمینه توجه شده است.
کاربرد فناوری سنجش از راه دور (GIS)در صنعت شیلات و ماهیگیری

شاید برای شما جالب باشد