مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان خبر داد:

ارتقای ظرفیت چهار اسکله بندر امام خمینی(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از ارتقای ظرفیت چهار اسکله این بندر به ۸۰ هزار تن خبر داد.

کشتی کانتینربر در اسکله بندر امام خمینی خوزستان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، عادل دریس، با اشاره به انجام عملیات تعمیرات اساسی روی اسکله‌های بندر امام خمینی(ره) اظهار کرد: این عملیات روی اسکله‌های شماره ۳۱ تا ۳۴ بندر امام خمینی(ره) به متراژ ۷۴۰ متر و با اعتباری بیش از ۵۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد.

وی افزود: ارتقای توان و ظرفیت سازه ‌های دریایی و مرمت و نگهداری از روساخت‌های بندری به منظور استمرار و ارتقای سطح خدمات بندری، از اهداف انجام تعمیرات اساسی این چهار اسکله‌ در بندر بوده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تصریح کرد: با اتمام پروژه تعمیرات اساسی، ظرفیت باربری این چهار پست اسکله‌ به ۸۰ هزار تن افزایش یافت. در عملیات این تعمیرات اساسی، بخش‌های آسیب‌دیده نیز ترمیم شدند و ۴۹ فندر (ضربه‌گیر) نیز به منظور ارتقای ایمنی پهلوگیری شناورها در اسکله‌ها تعویض شدند.

وی افزود: همه بخش‌های این پروژه تعمیراتی با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از تولید ملی و برابر با آخرین استانداردهای روز انجام شده است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پهلوگیری ۴۹۸ فروند کشتی حامل فرآورده های نفتی در حوزه نظارتی بندر خلیج فارس

س شهریور 11 , 1399
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه سال ۹۹ تعداد ۴۹۸ فروند کشتی حامل فرآورده‌های نفتی در اسکله‌های تحت نظارت بندر نفتی خلیج فارس واقع در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.
نفتکش و کشتی حامل قیر و فراورده نفتی در اسکله بندر خلیج فارس