ارتقای ظرفیت چهار اسکله بندر امام خمینی(ره)

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از ارتقای ظرفیت چهار اسکله این بندر به ۸۰ هزار تن خبر داد.

کشتی کانتینربر در اسکله بندر امام خمینی خوزستان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، عادل دریس، با اشاره به انجام عملیات تعمیرات اساسی روی اسکله‌های بندر امام خمینی(ره) اظهار کرد: این عملیات روی اسکله‌های شماره ۳۱ تا ۳۴ بندر امام خمینی(ره) به متراژ ۷۴۰ متر و با اعتباری بیش از ۵۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد.

وی افزود: ارتقای توان و ظرفیت سازه ‌های دریایی و مرمت و نگهداری از روساخت‌های بندری به منظور استمرار و ارتقای سطح خدمات بندری، از اهداف انجام تعمیرات اساسی این چهار اسکله‌ در بندر بوده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) تصریح کرد: با اتمام پروژه تعمیرات اساسی، ظرفیت باربری این چهار پست اسکله‌ به ۸۰ هزار تن افزایش یافت. در عملیات این تعمیرات اساسی، بخش‌های آسیب‌دیده نیز ترمیم شدند و ۴۹ فندر (ضربه‌گیر) نیز به منظور ارتقای ایمنی پهلوگیری شناورها در اسکله‌ها تعویض شدند.

وی افزود: همه بخش‌های این پروژه تعمیراتی با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از تولید ملی و برابر با آخرین استانداردهای روز انجام شده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پهلوگیری ۴۹۸ فروند کشتی حامل فرآورده های نفتی در حوزه نظارتی بندر خلیج فارس

س شهریور 11 , 1399
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه سال ۹۹ تعداد ۴۹۸ فروند کشتی حامل فرآورده‌های نفتی در اسکله‌های تحت نظارت بندر نفتی خلیج فارس واقع در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.
نفتکش و کشتی حامل قیر و فراورده نفتی در اسکله بندر خلیج فارس

شاید برای شما جالب باشد