پهلوگیری ۴۹۸ فروند کشتی حامل فرآورده های نفتی در حوزه نظارتی بندر خلیج فارس

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه سال ۹۹ تعداد ۴۹۸ فروند کشتی حامل فرآورده‌های نفتی در اسکله‌های تحت نظارت بندر نفتی خلیج فارس واقع در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.

نفتکش و کشتی حامل قیر و فراورده نفتی در اسکله بندر خلیج فارس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علیرضا محمدی کرجی‌ران، با اشاره به اعمال تحریم های بخصوص در حوزه حمل و نقل دریایی و صادرات مواد نفتی که به عنوان یکی از اهرم های فشار آمریکا اجرا شد، اظهار کرد: با وجود همه چالش های تحمیلی خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده در همسنجی صورت گرفته نه تنها در حوزه نفتی کاهش رویت نشده  بلکه آمارها رشد  ۶ درصدی را در این بخش نشان می دهد.

وی افزود: در مدت زمان یاد شده ۴۹۸ فروند کشتی در اسکله‌های حوزه نظارتی بندر نفتی خلیج فارس پهلودهی و عملیات تخلیه و بارگیری  آنها صورت گرفته است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از این میزان کشتی، تعداد ۲۰۵ فروند با تناژ بالغ بر ۱۱ میلیون تن به تخلیه/بارگیری و کابوتاژ(کران بری ) انواع فرآورده ‎های نفتی سبک و سنگین جهت صادرات مستقیم فرآورده‌ پالایشگاه ‌های بندرعباس و ستاره خلیج فارس و تعداد ۲۹۳ فروند با تناژ ۱ میلیون و ۵۷ هزار تن به صادرات انواع فرآورده‌های نفتی اختصاص یافته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی خاطرنشان کرد: طرح های توسعه برای فعالیت های نفتی در بندر شهید رجایی از طریق جذب سرمایه گذار در بندر نفتی خلیج فارس و همچنین احداث سه پست اسکله نفتی جدید به عنوان طرح های مهم توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی (طرح سال جهش تولید ) در حال انجام است که با بهره برداری از این طرح ها در آینده ای نزدیک  ظرفیت صادرات فرآورده های نفتی از بندر شهید رجایی بیش از  ۳۰ درصد افزایش می یابد.

شایان ذکر است؛ بندر نفتی خلیج فارس به عنوان زون نفتی منطقه وی‍ژ اقتصادی بندر شهید رجایی با ۱۲ پست اسکله به عنوان مهمترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی فعالیت می کند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پرورش ماهی در قفس جزو طرح های اقتصادی مقاومتی است

س شهریور 11 , 1399
رئیس سازمان شیلات پرورش ماهی در قفس را جزو طرح های اقتصادی مقاومتی عنوان و تصریح کرد: می‌توان در پهنه های کوچک ، پرورش ماهی در قفس را با بهره‌گیری از فناوری های جدید توسعه داد و اشتغال و اقتصاد استان گیلان را بهبود بخشید.
پرورش ماهی در قفس در سد کارون

شاید برای شما جالب باشد