سرمایه‌گذاری یک و نیم میلیارد یورویی در منطقه ویژه خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: امسال بیش از یک و نیم میلیارد یورو در منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس سرمایه‌گذاری شده است.

منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، حسن خلج طهرانی در دیدار با برخی از سرمایه گذاران، افزود: این سرمایه گذاری‌ها در صنایع پتروشیمی، معدنی و فلزی از جمله فولاد است.

وی بیان کرد: مرحله دوم گندله سازی مادکوش با ظرفیت تولید سالانه ۲و نیم میلیون تن گندله سنگ آهن، و مرحله دوم واحد فولاد سازی کاوه جنوب با ظرفیت تولید سالانه یک و دو دهم میلیون تن بیلت فولادی از بزرگ‌ترین طرح‌های در حال ساخت و نصب است.

خلج طهرانی با اشاره به اینکه مرحله نخست فولاد مبشر نور دریا با ظرفیت تولید سالانه یک و نیم میلیون تن شمش فولاد از دیگر طرح‌های مهم این منطقه است، اضافه کرد: شرکت پتروپالایش تسخیر با ظرفیت تولید ۳۶ هزار تن حلال‌های نفتی، تولید قیر شرکت پالایش نفت جی، فرو منگنز یکتا فولاد دوران و ساخت شرکت خدمات فنی و مهندسی امین تجارت هرمز از دیگر طرح‌های در حال ساخت و نصب است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴ طرح اقتصادی با پیشرفت کاری ۵۰ درصد، در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در حال انجام است.

وی در پایان اظهار کرد: با دو سرمایه گذار خارجی نیز برای فعالیت در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس قرار داد منعقد شده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رزمايش مشترک بزرگ ذوالفقار 99 ارتش آغاز شد

پ شهریور 20 , 1399
مراحل اصلی رزمايش مشترک بزرگ ذوالفقار 99 ارتش، از صبح امروز با رمز مقدس یا «سیدالشهداء(ع)» و با شعار «امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی» با گسترش یگانهای شناور سطحی و زیر سطحی و یگانهای پروازی نیروی هوایی و دریایی ارتش و با حضور نیروهای جوان در دریای عمان آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.
آغاز رزمایش دریایی ذوالفقار با رمز یا سیدالشهدا

شاید برای شما جالب باشد