افتتاح اسکله شناور در بندرگاه صیادی ریگو قشم

با حضور قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران، اسکله شناور پشتیبان شناورهای صیادی و مزارع پرورش ماهی در بندرگاه صیادی ریگو قشم افتتاح شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، با حضور قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران، مدیر کل شیلات هرمزگان، معاون آبزی پروری شیلات استان ،فرماندار شهرستان قشم، رئیس شیلات شهرستان قشم و جمعی از صیادان و بهره برداران پرورش ماهی در دریا بندرگاه صیادی ریگو قشم اسکله شناور پشتیبان شناور‌های صیادی و مزارع پرورش ماهی در دریای این منطقه افتتاح شد.

سیف الله حقیقی با بیان اینکه ظرفیت‌های صید و صیادی و همچنین آبزی پروی دریایی در استان هرمزگان می‌توانند به خوبی رونق تولید و توسعه را محقق سازند، گفت:خوشبختانه کشور با وجود همه فشارهای بین المللی از توسعه خوب و روز افزونی در صنعت آبزی پروری به ویژه پرورش ماهی و آبزی پروری دریایی برخوردار است.  

دکتر سیف الله حقیقی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه 200 هزار تن ماهی در این طرح در کشور تولید می شود، افزود : در این برنامه 28 سایت پرورش ماهی در کشور ایجاد می شود که هشت سایت در شمال و حدود بیست سایت در جنوب کشور است .

وی  با اشاره به اینکه حمایت از بخش خصوصی و تشویق و مشارکت جامعه صیادی برای همکاری در این طرح  از عوامل رونق بیشتر طرح پرورش ماهی در در دریا است، تصریح کرد: بی شک هر زمانی که فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران اسلامی را می‌شماریم، باید نگاهی ویژه به ظرفیت آبزی پروری به‌عنوان قابلیتی مهم در استان‌های ساحلی و غیر ساحلی انداخت. 

 قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه بدیهی است که با افزایش جمعیت و کاهش سطوح خشکی قابل کشاورزی، آبزی پروری دریایی راهی مطمئن بری تامین غذای جوامع انسانی می تواند باشد، گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران به ویژه استان هرمزگان در این زمینه گامهای خوبی برداشته است.   

ارائه خدمات صیادی و پشتیبانی از مزارع پرورش ماهی با افتتاح اسکله

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه با نصب این اسکله شناور مشکلات صیادان و بهره برداران پرورش ماهی در دریای بندرگاه ریگو تا حد زیادی مرتفع گردیده است، گفت: این اسکله علاوه بر ارائه خدمات صیادی به صیادان ریگو در پشتیبانی از سایت های پرورش ماهی در دریای منطقه هم نقش مهمی ایفا می کند.

محسن یکتاپور با بیان اینکه  توسعه و ارتقای کیفیت صید و صیادی و نشاط صیادان منطقه، رونق تولید و پشتیبانی بهتر این بندرگاه از سایت های پرورش ماهی در دریا از اهداف مهم راه اندازی این اسکله شناور بوده است، گفت: این اسکله شناور از محل اعتبارات سازمان شیلات ایران و طرح‌های پرورش‌ ماهی در دریا راه اندازی شده است.

شایان ذکر است؛ روستای ریگو از توابع بخش شهاب شهرستان قشم در جنوب ایران است.

منبع: خبرگزاری موج

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بخش خصوصی در حوزه حمل‌ونقل دریایی چه خواسته‌ای دارد؟

چ تیر 19 , 1398
کوتاه‌ترین مسیر اتصال میان شرق و غرب و سریع‌ترین راه دسترسی کشورهای آسیای میانه به دریای آزاد؛ این شاید کوتاه‌ترین تعریف از نقش ترانزیتی ایران در عرصه حمل‌ونقل باشد؛ نقشی که هرچند برای دورانی طولانی جزئی جدانشدنی از اقتصاد ایران بوده اما در عمل هنوز راهی طولانی تا استفاده از ظرفیت‌های کلان خود دارد.
بندر شهید رجایی بزرگترین بندر تجاری ایران

شاید برای شما جالب باشد