تعهد سیاسی وزارت کشتیرانی هند برای توسعه بندر چابهار کماکان پابرجاست

سفیر جمهوری هند در ایران گفت: افزایش جدابیت بندر چابهار و شناسایی صاحبان خطوط کشتیرانی، دو هدف راهبردی دولت و وزارت کشتیرانی هندوستان در چابهار است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، سفیر جمهوری هند در ایران در هشتمین نشست همکاری‌های بندری و دریایی ایران و هندوستان گفت: تفاهم‌نامه چابهار در بالاترین سطح بین دو کشور امضاشده که نشان‌دهنده اهمیت استراتژیک این موضوع دارد.

سفیر هندوستان بابیان اقدامات دولت و وزارت کشتیرانی هندوستان در ایجاد مشوق و ارائه تخفیف ۴۰ درصدی به شرکت‌های کشتیرانی فعال در چابهار، تصریح کرد: تعهد سیاسی هند درزمینهٔ توسعه چابهار کماکان به قوت خودش باقی است.

قدم درمندرا با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی روابط بازرگانی دو کشور هند و ایران طی سال‌های اخیر، ابراز امیدواری کرد: با مکانیسم تجاری اتخاذشده بین دو کشور، بازرگانی هند در ایران از ۱۷ میلیارد به ۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

به گزارش مارین‌نیوز، این مقام مسئول در دولت هندوستان همچنین با اشاره تعهدات این کشور درزمینهٔ تأمین تجهیزات بندر چابهار ، خاطرنشان کرد: وزارت کشتیرانی هندوستان درزمینهٔ تجهیزات و مزایای بندر چابهار به شرکت‌های کشتیرانی در هند اطلاع‌رسانی کرده و از آن‌ها خواسته تا از بندر چابهار استفاده کنند.

 وی همچنین از فشار دولت هند به اگزیم بانک این کشور مبنی بر حل‌وفصل مسائل باقی در ایران خبر داد.

سفیر هندوستان در ایران همچنین اظهار داشت : تا پیش‌ازاین تاج‌محل به‌عنوان نماد همکاری‌ها بین دو کشور ایران و هندوستان شناخته می‌شد ؛ اما الان بندر چابهار را باید به‌عنوان نماد همکاری‌های دو کشور بدانیم.

به گزارش مارین‌نیوز، سفیر هندوستان در ایران در پایان بر برنامه‌های وزارت کشتیرانی هند برای ایجاد جذابیت و رونق بندر شهید بهشتی تاکید کرد.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

داکینگ و تعمیر چهارمین سوپرتانکر بزرگ دنیا در ایزوایکو

د مرداد 7 , 1398
چهارمین نفتکش و سوپرتانکر بزرگ دنیا به دستت متخصصان و مهندسین دریایی کشور در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران ایزوایکو تعمیر شد.
داکینگ و تعمیر چهارمین نفتکش بزرگ دنیا در یارد ایزوایکو

شاید برای شما جالب باشد