صادرات محموله سنگ نمک از بندر انزلی به روسیه

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: اولین محموله سنگ نمک صادراتی از بندر انزلی با وزن نزدیک به ۳ هزار و پانصد تن از مبدا شهرستان همدان به مقصد کشور روسیه با ناوگان حمل و نقل دریایی ایرانی صادر شد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز،  محمد محسن سلیمی پور با اشاره به قدمت و موقعیت لجستیکی مجتمع بندری انزلی اظهار کرد: از دیرباز این بندر به عنوان دروازه اروپا برای مبادلات تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برخورداری از مزیت‌هایی همچون نزدیکی با بنادر آستراخان و ماخاچ کالا در روسیه، باکو در آذربایجان، دسترسی آسان به بنادر اکتائو در کشور قزاقستان و ترکمن باشی در کشور ترکمنستان، دسترسی به بازار مصرف بالای ۳۰۰ میلیونی جمعیت کشور‌های استقلال یافتـه شوروی سابق و کشور‌های همسایه ایران و همچنین قرار گرفتن آن در مسیر کریدور‌های بین المللی ترانزیت (شمال-جنوب، تراسیکا) و از همه مهم‌تر نزدیکی به مراکز اصلی و صنعتی کشور ایران، فلسفه وجودی بندر انزلی را نسبت به سایر بنادر شمالی در حوزه دریای خزر متمایز کرده است.

وی از صادرات سنگ نمک از بندرانزلی به روسیه خبرداد و خاطرنشان کرد: اولین محموله سنگ نمک صادراتی از بندر انزلی با وزن نزدیک به ۳ هزار و پانصد تن از مبدا شهرستان همدان به مقصد کشور روسیه با ناوگان حمل و نقل دریایی ایرانی صادر شد.

سلیمی پور ادامه داد: قرار است با توجه به ارزانی مسیر و کاهش هزینه‌های تمام شده و امکانات و توانمندی‌های بندر انزلی ماهانه بیش از ۲ هزار و پانصد تن از این محصول به طور مستمر صادر شود.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به شاخص‌های مهم بنادر در جذب کالا، تصریح کرد: ایجاد و احداث زیر ساخت‌های تجاری و افزایش تجهیزات تخلیه و بارگیری در مجتمع بندری انزلی از شاخص‌های مهم در جذب کالا‌های صادراتی، وارداتی و همچنین ترانزیت کشور می‌باشد.

سلیمی پور در پایان یادآور شد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و حمایت از تولیدات داخلی در جهت اشتغال زایی و تشویق صادر کنندگان تسهیلات و مساعدت‌های ویژه‌ای را در اهداف راهبردی خود تدوین کرده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تکمیل زیر ساخت‌های پهلوگیری لندینگ کرافت‌های یخچالی

س شهریور 19 , 1398
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان از تکمیل زیر ساخت‌های پهلو گیری لندینگ کرافت‌های یخچالی در بندرجاسک خبر داد.
تکمیل زیر ساخت‌های پهلو گیری لندینگ کرافت‌های یخچالی بندر جاسک

شاید برای شما جالب باشد