مرین‌پرس > بنادر و سواحل > حوادث دریایی > عملیات نجات گسترده پس از واژگونی کشتی باری در آب‌های ژاپن
کد خبر: 10678 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

عملیات نجات گسترده پس از واژگونی کشتی باری در آب‌های ژاپن

به دنبال واژگون شدن یک کشتی حامل حدود ۶۰۰۰ هزار راس دام و ۴۳ خدمه در هوای طوفانی ساحل ژاپن، عملیات نجات گسترده‌ای آغاز شده است.

عملیات نجات گسترده کشتی باری ژاپن
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، این کشتی باربری با گرفتار شدن در میان امواج خروشانِ دریا به دنبال وقوع طوفان “مایساک” که ژاپن و شبه جزیره کره را آماج قرار داده، تقاضای کمک کرد. گزارش‌ها حاکیست در این حادثه دریایی ۴۲ خدمه و حدود ۶۰۰۰ راس دام در آب‌های این منطقه غرق شده‌اند.

گارد ساحلی ژاپن می‌گوید: یکی از خدمه کشتی را در حالی که جلیقه نجات بر تن داشته در آب‌های جنوب چین یافته‌اند.

این مرد ۴۵ ساله که “سارِنو ادواردو” نام دارد و اهل فیلیپین است افسر ارشد این کشتی است. او به تیم امداد گفته که کشتی پیش از برخورد به یک موج و واژگون شدن، یک موتورش را از دست داده بود. 

این کشتی که «گلف لایو استاک ۱» نام داشت تعداد ۵۸۶۷ راس دام را از «نَپیِر» در نیوزیلند به بندر «تانگ شان» در ساحل شرقی چین منتقل می‌کرد.

گارد ساحلی ژاپن اعلام کرده است سه کشتی، پنج هواپیما و دو غواص به محل حادثه اعزام شدند و پس از گذشتن از طوفان تا اواخر روز پنج‌شنبه عملیات نجات را ادامه داده‌اند. 


منبع: ایرنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی سواحل مکران قابلیت ثبت جهانی را دارد

ش شهریور 15 , 1399
مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: جاذبه‌های طبیعی و تاریخی سواحل مکران نظیر روستای درک و تنگ، کوه‌های مریخی، مجموعه درختان انجیر معابد، گل فشان‌ها و سواحل بکر چابهار قابلیت ثبت جهانی را دارد.
اتصال صحرا و دریا در روستای درک سواحل مکران