الحاق شناور نجف پس از تعمیرات اساسی زیرآبی به ناوگان دریایی

معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: شناور نجف پس از تعمیرات اساسی زیرآبی به ناوگان حمل و نقل دریایی کشور الحاق می شود.

شناور نجف
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمدرضا پوررجبی با اشاره به توان اجرایی متخصصین سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تعمیرات اساسی شناورهای فعال در چرخه حمل و نقل دریایی اظهارداشت: اداره تعمیرات و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی با بهره گیری از نیروهای متخصص و مبرز قابلیت تعمیر ات اساسی و زیر آبی انواع شناورها را داراست.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ فروند شناور خدماتی که در مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی قرار داشته اند پس از انجام تعمیرات در چرخه خدمات حمل و نقل دریایی قرار گرفته که انجام این مهم اقدام موثری در جهت جلوگیری از خروج ارز بشمار می آید.

پور رجبی با تاکید بر اهمیت لزوم آماده به کاری ناوگان خدماتی سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی توان استقرار انواع شناور از قبیل یدک کش، لندینگ کرافت، بارج و شناور با طول ۷۰ عرض ۱۵ متر و آبخور ۵ متر جهت تعمیرات انواع لایروب های کاتر سوپلای بوت و شناورهای صیادی برخوردار است.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تعمیرات اساسی شناور نجف اعزامی از بندر بوشهر که زمان داکینگ آن فرا رسیده بود نیز اشاره ای داشت و گفت: بعد از تهیه نقشه استقرار شناور و انجام بلوک چینی این شناور در مورخه بیست و دوم مرداد ماه بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی مستقر و تعمیرات زیر آبی آن آغاز گردید.

وی افزود: تعمیرات این شناور در مدت زمان ۳۱ روز انجام و بامداد امروز ۲۳ شهریور ماه به آب اندازی و به چرخه حمل و نقل دریایی کشور الحاق گردید.

به گفته پور رجبی این شناور به طول ۲۷ متر، عرض ۸ متر و آبخور ۳ متر تحت مالکیت سازمان بنادر و دریانوردی است و جهت عملیات پهلودهی، جداسازی، همراهی کشتی ها و همچنین در عملیات های اطفای حریق در گستره آبی استان بوشهر مورد استفاده قرار می گیرد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مانور یگان حفاظت بندر چابهار

ی شهریور 23 , 1399
زمان مطالعه: 2 دقیقه View this post on Instagram A post shared by اداره کل بنادر و دریانوردی (@chabaharport) on Sep 12, 2020 at 3:37am PDT
مانور یگان حفاظت بندر چابهار

شاید برای شما جالب باشد