مرین‌پرس > کشتی‌سازی > امضا تفاهم نامه بین ایزوایکو و معاونت علمی ریاست جمهوری
کد خبر: 12975 تاریخ انتشار: آبان 14, 1399

در راستای بومی‌سازی دانش فنی صنعت دریایی؛

امضا تفاهم نامه بین ایزوایکو و معاونت علمی ریاست جمهوری

در راستای قطع وابستگی به شرکت های خارجی و صدور خدمات فنی و مهندسی، تفاهم نامه ای فی ما بین حمید رضاییان اصل مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران و اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور منعقد شد.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، با هدف تحقق توسعه صنعت دریایی و همچنین ابعاد شرایط مناسب برای توسعه زیرساخت های این حوزه به خصوص ابعاد ایمنی، رسوب دانش، بومی سازی دانش، بهره وری و هوشمند سازی و قطع وابستگی به شرکت های خارجی و صدور خدمات فنی و مهندسی، تفاهم نامه ای فی ما بین حمید رضائیان اصل مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران و اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.

این همکاری در راستای توسعه زیست زیست بوم نوآوری حوزه صنعت دریایی و صنایع وابسته و حمایت از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا با به کارگیری حداکثر ظرفیت ها و توانمندی های موجود در کشور و نفوذ نوآوری و فناوری های نوین در این صنایع صورت پذیرفت.

همکاری در ایجاد دو راه اندازی مراکز نوآوری حوزه صنایع دریایی در ایزوایکو، همکاری در حمایت از کسب و کارهای نوپا و شتاب دهندهای حوزه صنعت دریایی، معرفی و احصا نیازهای فناورانه در بخش صنعت کشتی سازی و فراساحل، همکاری در راستای بومی سازی تجهیزات، نرم افزارها، سخت افزارها و فکر افزارهای مرتبط با صنایع دریایی و اقتصاد دریاپایه از دیگر محوریت های این تفاهم نامه است.

به گزارش مرین‌پرس، مجتمع كشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایكو) یك منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه‌های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی‌سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است.ایزوایکو تلاش می‌كند در افق 1404، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع كشتی‌سازی، سكوسازی، ترمینا‌ل‌های نفتی و معدنی در منطقه خلیج‌فارس باشد.


منبع: ایزوایکو

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سیستم جدید جی پی اس برای شناسایی رازهای اقیانوس ها

پ آبان 15 , 1399
محققان از ابداع یک سیستم موقعیت یابی مکانی جدید برای شناسایی رازهای اقیانوس ها خبر داده اند تا مشکلات فعلی برای اکتشاف در عمق آب ها برطرف شود.