مرین‌پرس > کشتی‌سازی > گام های بزرگی برای رونق صنایع دریایی برداشته شود
کد خبر: 4856 تاریخ انتشار: شهریور 31, 1399

استاندار هرمزگان عنوان کرد:

گام های بزرگی برای رونق صنایع دریایی برداشته شودزمان مطالعه: 2 دقیقه

استاندار هرمزگان گفت: مجموعه کشتی سازی و صنایع فراساحل از مدیریت، برنامه ریزی و سازماندهی مناسب برخوردار بوده و توانایی انجام کارهای بزرگ در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی و احداث سکوهای نفتی و گازی را دارد.

به گزارش مرین‌پرس، فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در راستای رونق صنعت کشتی سازی در هرمزگان، اظهار داشت: در این زمینه مذاکراتی با شرکت های مرتبط از جمله کشتیرانی و نفتکش داشتیم که شرکت ملی نفتکش در این راستا پیش قدم شد و سفارش تعمیرات انواع نفتکش های بزرگ را به مجموعه کشتی سازی در بندرعباس ارائه داد.

وی در این جلسه که با حضور اعضای هیات رئیسه فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس برگزار شد، افزود: ارائه این سفارشات موجب رونق مناسبی در مجموعه کشتی سازی بندرعباس شد.

استاندار هرمزگان بیان کرد: در حال حاضر مجموعه کشتی سازی و صنایع فراساحل از مدیریت، برنامه ریزی و سازماندهی مناسب برخوردار بوده و توانایی انجام کارهای بزرگ در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی و احداث سکوهای نفتی و گازی را دارد.

همتی گفت: با توجه به این توانمندی ها می توان گام های بزرگی در زمینه ساخت انواع شناور و کشتی در این مجتمع برداشت.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از حوزه هایی که می توان در راستای اشتغال زایی بر روی آن متمرکز شد، تولید انواع قطعات مورد نیاز شناورها و کشتی هاست که رونق صنعت قطعه سازی در این حوزه می تواند اشتغال مناسبی را ایجاد کند و باید مشوق های خوبی را برای این بخش در نظر بگیریم.

ایجاد شهرک صنایع دریایی در راستای رونق اقتصاد دریا محور

استاندار هرمزگان بیان داشت: ظرفیت ایجاد یک شهرک صنایع دریایی در کنار مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس وجود دارد و این امر در راستای رونق اقتصاد دریا محور و صنعت دریایی کشور بسیار موثر خواهد بود.

همتی کشتی سازی را یک صنعت بزرگ، مهم و راهبردی در هرمزگان دانست و بیان داشت: تمامی مجموعه های فعال و مرتبط در این حوزه می توانند سفارشات خود را به مجتمع کشتی سازی در بندر عباس ارائه و به رونق هر چه بیشتر این صنعت کمک کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پنج هزار نفر در مجموعه کشتی سازی ایزوایکو مشغول به کار هستند که این رقم تا ۱۴ هزار نفر قابل ارتقاء است و برای تحقق این میزان از اشتغال باید حمایت و تامین مالی و ارائه سفارش به این مجموعه صورت گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: نیاز است مشوق های خوبی جهت ساخت و تعمیرات انواع کشتی و شناور در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بارگیری آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی

ج مهر 19 , 1398
آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی پس از تکمیل عملیات ساخت در بخش خشکی در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران در بوشهر بارگیری شد.