گام های بزرگی برای رونق صنایع دریایی برداشته شود

استاندار هرمزگان گفت: مجموعه کشتی سازی و صنایع فراساحل از مدیریت، برنامه ریزی و سازماندهی مناسب برخوردار بوده و توانایی انجام کارهای بزرگ در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی و احداث سکوهای نفتی و گازی را دارد.

نصب سوپر استراکچر کشتی در حال ساخت ایران شهرکرد در کشتی سازی ایزوایکو
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در راستای رونق صنعت کشتی سازی در هرمزگان، اظهار داشت: در این زمینه مذاکراتی با شرکت های مرتبط از جمله کشتیرانی و نفتکش داشتیم که شرکت ملی نفتکش در این راستا پیش قدم شد و سفارش تعمیرات انواع نفتکش های بزرگ را به مجموعه کشتی سازی در بندرعباس ارائه داد.

وی در این جلسه که با حضور اعضای هیات رئیسه فراکسیون بنادر، دریانوردی و توسعه صنایع دریایی مجلس شورای اسلامی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس برگزار شد، افزود: ارائه این سفارشات موجب رونق مناسبی در مجموعه کشتی سازی بندرعباس شد.

استاندار هرمزگان بیان کرد: در حال حاضر مجموعه کشتی سازی و صنایع فراساحل از مدیریت، برنامه ریزی و سازماندهی مناسب برخوردار بوده و توانایی انجام کارهای بزرگ در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی و احداث سکوهای نفتی و گازی را دارد.

همتی گفت: با توجه به این توانمندی ها می توان گام های بزرگی در زمینه ساخت انواع شناور و کشتی در این مجتمع برداشت.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از حوزه هایی که می توان در راستای اشتغال زایی بر روی آن متمرکز شد، تولید انواع قطعات مورد نیاز شناورها و کشتی هاست که رونق صنعت قطعه سازی در این حوزه می تواند اشتغال مناسبی را ایجاد کند و باید مشوق های خوبی را برای این بخش در نظر بگیریم.

ایجاد شهرک صنایع دریایی در راستای رونق اقتصاد دریا محور

استاندار هرمزگان بیان داشت: ظرفیت ایجاد یک شهرک صنایع دریایی در کنار مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس وجود دارد و این امر در راستای رونق اقتصاد دریا محور و صنعت دریایی کشور بسیار موثر خواهد بود.

همتی کشتی سازی را یک صنعت بزرگ، مهم و راهبردی در هرمزگان دانست و بیان داشت: تمامی مجموعه های فعال و مرتبط در این حوزه می توانند سفارشات خود را به مجتمع کشتی سازی در بندر عباس ارائه و به رونق هر چه بیشتر این صنعت کمک کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پنج هزار نفر در مجموعه کشتی سازی ایزوایکو مشغول به کار هستند که این رقم تا ۱۴ هزار نفر قابل ارتقاء است و برای تحقق این میزان از اشتغال باید حمایت و تامین مالی و ارائه سفارش به این مجموعه صورت گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: نیاز است مشوق های خوبی جهت ساخت و تعمیرات انواع کشتی و شناور در نظر گرفته شود.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بارگیری آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی

ج مهر 19 , 1398
آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی پس از تکمیل عملیات ساخت در بخش خشکی در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران در بوشهر بارگیری شد.
سکوی فاز 22 پارس جنوبی

شاید برای شما جالب باشد