غول حمل و نقل دریایی جهان کارکنان خود را اخراج می‌کند

شرکت دانمارکی مرسک که در زمینه حمل و نقل دریایی در سراسر جهان فعال است، اعلام کرد که در یک تغییر ساختاری که یک سوم از کارکنان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، نیروهای خود را کاهش می دهد.

پهلوگیری کشتی‌های کانتینربر خط کشتیرانی مرسک دانمارک در بندر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، شرکت دانمارکی مرسک که در زمینه حمل و نقل دریایی در سراسر جهان فعال است، اعلام کرد که  در یک تغییر ساختاری که یک سوم از کارکنان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، نیروهای خود را کاهش می دهد.

مرسک که یک پنجم سهم بازار حمل و نقل دریایی جهان را در اختیار خود دارد، تحت فشار سرمایه گذاران قرار گرفته است تا سرعت تغییر خود را از یک شرکت بزرگ افزایش دهد.

این در حالی است که این غول حمل و نقل دریایی جهان در برابر بیماری همه گیر کووید-19 مقاومت خوبی نشان داده است.

بر اساس این گزارش، کاهش هزینه ها و اعلامیه های خوشبینانه این شرکت در ماه گذشته، به دو برابر شدن قیمت سهام آن از ماه مارس کمک کرده است.

این شرکت به عنوان بخشی از تلاش های خود برای تبدیل شدن به یک شرکت کارآمدتر با تمرکز بر تجارت کانتینر و تجارت داخلی برای مشتریان بزرگ مانند والمارت و نایک، دارایی های نفت و گاز خود را در سال 2017 به توتال فروخت.

سخنگوی مائرسک گفت که بین 26 هزار تا 27 هزار نفر از تعداد کل کارکنان این شرکت که 80 هزار نفر است، تحت تأثیر طرح بازسازی این شرکت قرار خواهند گرفت.

این شرکت در مورد تعداد افرادی که بیکار خواهند شد رقمی را اعلام نکرد و در ایمیل داخلی نیز جزئیاتی در مورد تعداد کاهش شغل ذکر نشده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فاز نخست پایانه نفتی جاسک آماده بهره‌برداری می‌شود

چ شهریور 12 , 1399
فاز نخست طرح پایانه نفتی جاسک با هدف بهره‌برداری زودهنگام از این طرح تا پایان امسال راه‌اندازی می شود.
پایانه نفتی دریایی بندر جاسک

شاید برای شما جالب باشد