فاز نخست پایانه نفتی جاسک آماده بهره‌برداری می‌شود

فاز نخست طرح پایانه نفتی جاسک با هدف بهره‌برداری زودهنگام از این طرح تا پایان امسال راه‌اندازی می شود.

پایانه نفتی دریایی بندر جاسک
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، وحید مالکی سرپرست طرح پایانه نفتی جاسک، با اعلام این خبر گفت: این طرح، شامل سامانه‌های اندازه‌گیری یا میترینگ نفت خام، ۶ رشته خطوط لوله زیردریایی و ۳ گوی شناور است که در فاز نخست، با هدف بهره‌برداری زودهنگام از طرح تا پایان امسال یک مجموعه میترینگ، دو رشته خط‌ لوله ۳۶ اینچ، منیفولد دریایی و یک گوی شناور در دستور کار راه‌اندازی قرار دارد.

وی از پیشرفت ۳۵ درصدی طرح زودهنگام  پایانه نفتی جاسک تا پایان مردادماه امسال خبر داد و گفت: بر مبنای هدف‌گذاری انجام شده،  ۱۰ درصد پیشرفت ماهانه برای این پروژه تا رسیدن به مرحله راه‌اندازی  نهایی تعیین شده‌است.

پایانه نفتی دریایی بندر جاسک

سرپرست پایانه نفتی جاسک به اجرایی شدن این طرح از دی‌ماه سال گذشته و آغاز جبهه‌های کاری در بخش‌های خاک برداری، خاک ریزی، انجام مطالعات ژئوتکنیک و ژئوفیزیک، ساخت کمپ‌های اداری و مسکونی اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در بخش‌های اجرایی مشغول به کار هستند و ۹۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی با پیشرفت حدود ۹۰ درصدی و با اولویت بخش راه‌اندازی زود هنگام به پایان رسیده‌ است.

مالکی با بیان اینکه طرح پایانه نفتی جاسک به عنوان آخرین حلقه زنجیره انتقال نفت خام گوره به جاسک خردادماه سال گذشته از سوی شرکت ملی نفت ایران به شرکت نفت و گاز پارس واگذار شد، گفت: هدف از اجرای این طرح، بارگیری و صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت خام از طریق این پایانه به کشتی‌های انتقال نفت است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جزیره موریس ۳.۴ میلیارد ین از ژاپن غرامت می خواهد

چ شهریور 12 , 1399
مقامات موریس کشوری کوچک و جزیره ای واقع در حاشیه اقیانوس آرام از دولت ژاپن خواستند به منظور پرداخت خسارت به ماهیگیرانی که به دلیل نشست نفت از یک کشتی ژاپنی، قایق و همچنین شغل خود را از دست داده اند ۳.۴ میلیارد ین (۳۴ میلیون دلار) خسارت پرداخت کنند.
دو نیم شدن کشتی واکاشیو (Wakashio) ژاپن در جزیره موریس

شاید برای شما جالب باشد