بهره‌برداری قسمتی از کریدور ساحلی جنوب کشور تا پایان سال

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید امکانات رفاهی مناسب در بندر چارک فراهم شود تا نگاه مسافر به کیش تضعیف نشود، گفت: امیدواریم تا پایان سال قسمتی از کریدور ساحلی جنوب کشور از مرز بوشهر تا بندرعباس کامل شده و به بهره برداری برسد.

جاده ساحلی بندر مقام در مسیر بندرعباس به بندر بوشهر
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فریدون همتی در خصوص وضعیت جاده چارک و همچنین حمل و نقل دریایی عنوان کرد: درباره پشتیبانی حمل و نقل زمینی و دریایی به جزایر استان هرمزگان باید بگویم تلاش کم نظیر جهت ساخت و بهینه سازی جاده ها در حال انجام است. امیدواریم تا پایان سال قسمتی از کریدور ساحلی جنوب کشور از مرز بوشهر تا بندرعباس کامل شده و به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه برای جاده اصلی به بندر چارک و از چارک تا بندر آفتاب توافقاتی با سازمان منطقه آزاد کیش داشته ایم و امیدواریم به زودی به پروژه سرعت دهیم، اظهار کرد: ورودی به کیش را باید حتما مناسب سازی کنیم. با توجه به اینگه گاهی به دلیل بدی آب و هوا مسیر دریایی بسته می شود و همچنین ترافیک مسافر در تعطیلات، باید امکانات رفاهی مناسب در بندر چارک فراهم شود تا نگاه مسافر به کیش تضعیف نشود.

در حال رفع مشکل واردات خودرو به مناطق آزاد هستیم

استاندار هرمزگان در خصوص مشکل واردات خودرو به مناطق آزاد افزود: کشور در شرایط سختی است و درآمدهای ارزی نفت از دسترس خارج شده است. افزایش قیمت ارز بر تامین و قیمت کالاهای اساسی تاثیر می گذارد.

وی بیان کرد: تلاش بانک مرکزی و دولت بر این است که با ارزهای حاصل از صادرات غیر نفتی کالاهای اساسی و مواد اولیه ضروری کارخانه ها را تامین کنند. پیگیری خواهیم کرد که به اتفاق مدیران عامل مناطق آزاد کیش و قشم با ریاست بانک مرکزی و یا اگر نیاز بود معاون اول رئیس جمهور، جلسه ای برگزار کرده و پیشنهاد واردات خودرو با استفاده از ارز دیجیتال و همچنین درآمدهای ارزی فعالین اقتصادی در خارج از کشور ارائه کنیم.

همتی اضافه کرد: برای واردات کالاهای گروه چهار و واردات خودرو بهترین پیشنهاد، تامین ارز از محل تولید ارزهای دیجیتال و درآمدهای ارزی فعالین اقتصادی در خارج از کشوراست.

تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد در سطح استان فعلا منتفی است

استاندار هرمزگان درباره تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد در سطح استان عنوان کرد:در جلسه ای با حضور رئیس جمهور، بحث تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد کیش و قشم در سطح استان هرمزگان مطرح شد ولی اعلام کردند که در صورت انجام، انگیزه برای خرید این خودروها در داخل استان بالا خواهد رفت و ارز داخلی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و بنا بر این شد که تا زمان بهبود وضعیت ارزی کشور دست نگه داریم.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعمیرات اساسی سکوی هشتم پارس جنوبی به پایان رسید

ش شهریور 22 , 1399
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از پایان تعمیرات اساسی سکوی گازی SPD8 خبر داد و گفت: با اتمام تعمیرات اساسی و تعویض سه خط لوله اصلی گاز، تولید در این سکو از سر گرفته شده است.
سکوی گازی دریایی هشتم پارس جنوبی SPD8

شاید برای شما جالب باشد