مرین‌پرس > حمل‌ونقل و لجستیک > سوخت جت ارزان مهمان مخازن سوخت کشتی‌ها شد
کد خبر: 11435 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

بررسی ها نشان داد؛

سوخت جت ارزان مهمان مخازن سوخت کشتی‌ها شد

سوخت جت آنچنان ارزان شده است که برای استفاده به عنوان سوخت کشتی، مخلوط می‌شود.

نفتکش
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، سوخت هواپیماهای مسافربری به طور معمول از گران‌ترین فرآورده‌های نفتی است، اما در پی شیوع ویروس کرونا به مخلوطی برای سوخت حمل و نقل دریایی که به طور معمول ارزان‌تر است، تبدیل می‌شود.

در حال حاضر با کاهش مصرف شرکت‌های هواپیمایی، از نفت سفید که به طور معمول به عنوان سوخت هواپیما فرآوری می‌شود، برای ساخت یک سوخت کم‌سولفور برای صنعت دریانوردی استفاده می‌شود. مقدار فراوانی از دیزل و گازوئیل وکیوم هم در حال تبدیل شدن به سوخت کشتی هستند.

این تغییر که یک سال پیش غیرقابل تصور بود، نشان دهنده کاهش تقاضا در صنعت هوانوردی در پی همه‌گیری ویروس کروناست. با توجه به برآورد انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی مبنی بر اینکه سفرهای هوایی تا سال ۲۰۲۴ به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا برنمی‌گردد، ممکن است شرایط بازار برای مدتی اینچنین باقی بماند.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونمایی از محصولات دانش‌بنیان شرکت بازو صنعت هوشمند قشم

د شهریور 31 , 1399
با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه از جدیدترین محصولات تولید شده توسط شرکت دانش بنیان بازو صنعت هوشمند قشم رونمایی شد.
رونمایی از محصولات دانش‌بنیان دریایی شرکت بازو صنعت هوشمند قشم