کسب و کار تجارت دریایی ایران رونق می‌گیرد / افزایش صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر از حل مشکل تردد لنج‌های سنتی در مسافرت تجاری از بنادر استان بوشهر به امارات متحده عربی خبر داد و گفت: با پیگیری‌ها و رایزنی‌های انجام شده کسب و کار تجارت دریایی در استان بوشهر رونق می‌گیرد.

اسکله بندر بوشهر
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، خورشید گزدرازی  با بیان اینکه اتاق بازرگانی مسئولیت‌های اجتماعی گوناگون در حوزه‌های صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، صادرات و فعالیت‌های تجاری دارد اظهار داشت: در حوزه صادرات با توجه به بیماری کرونا و قطع ارتباط تجار با کشورهای هدف، ولی فعالیت بازرگانان بوشهری با پیگیری‌های انجام شده ادامه یافت.

وی، با اشاره به اینکه تجار و بازرگانان بوشهری کماکان با کشورهای حاشیه خلیج فارس در ارتباطات هستند گفت: در جریان همه‌گیر شدن بیماری کرونا در جهان، ولی تجار بوشهری بر فعالیت صادراتی خود ادامه و صادرات میوه و تره‌بار و مواد معدنی را در دستور کار قرار دادند.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر از افزایش صادرات با تلاش بازرگانان بوشهری به قطر خبر داد و بیان کرد: صادرات از  گمرکات استان بوشهر به کشور قطر در ماه‌های گذشته روند افزایشی داشته و این مهم همچنان ادامه دارد.

گزدرازی از حل مشکلات لنج‌داران استان بوشهر در ارتباطات با کشور امارات متحده عربی خبر داد و بیان کرد: برای حل مشکلات لنج‌داران و ملوانان شناورهای سنتی استان بوشهر در تجارت دریایی به کشور امارات متحده عربی پیگیری و رایزنی‌های فراوانی از طریق وزارت امور خارجه و مسئولان استانی انجام و راه حل‌هایی برای تحقق مطالبات ارائه شد.

وی، با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراوده لنج‌داران استان بوشهر با کشورهای هدف گفت: بر این اساس هر شرکت کشتیرانی در دبی با ایجاد نمایندگی خدمات لازم را به لنج‌ها در واردات و صادرات کالا انجام می‌دهد.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با بیان اینکه  نمایندگی شرکت‌های کشتیرانی در طول هفته خدمات به لنج‌‌ها ارائه می‌کنند خاطرنشان کرد: هر لنج تجاری می‌تواند در مدت 3 روز کالاهای خود را از دبی بارگیری و به مقصد ایران حرکت کند.

گزدرازی با بیان اینکه فعالیت‌های یاد شده منوط به پرداخت یکسری هزینه‌ها است افزود: این هزینه‌ها بر افزایش قیمت کالاهای تجاری اثرگذاشته است ولی تلاش می‌شود هزینه‌ها قدری کاهش یابد.

رونق کسب و کار فعالیت لنج‌های تجاری و ملوانان

وی از رونق کسب و کار فعالیت لنج‌های تجاری و ملوانان استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با حل مشکل تردد لنج‌های سنتی در مسافرت تجاری از بنادر استان بوشهر به امارات متحده عربی کسب و کار تجارت دریایی در استان بوشهر رونق می‌گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر، به خدمات این اتاق در عرصه مقابله با کرونا پرداخت و تصریح کرد: اتاق بازرگانی در این عرصه پیشگام بود چراکه پس از شیوع کرونا، ضمن حل مشکلات کسب و کارها، در تامین نیازمندی‌های کادر درمانی و پرستاری استان بوشهر اقدام شد.

گزدرازی تامین تجهیزات درمانی و محافظتی کادر درمانی را از جمله اقدامات اتاق بازرگانی بوشهر دانست و تاکید کرد: تجهیزات لازم بیمارستان‌های مختلف استان در راستای مقابله با کرونا تامین و امکانات لازم کادر درمانی و پرستاری شامل ماسک، گان، دستکش، دستگاه اکسیژن‌ساز، تب سنج خریداری و تحویل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شد.

وی، به میزان کمک‌های نقدی اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان بوشهر در راستای مقابله با کرونا پرداخت و با اشاره به پرداخت 105 میلیارد ریال تصریح کرد: در این راستا 75 میلیارد ریال از سوی اعضای اتاق بازرگانی بوشهر، منطقه ویژه پارس تامین  تحویل شد و 30 میلیارد ریال هم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مستقیم از منطقه پارس جنوبی تحویل گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر افزایش صادرات از بنادر استان بوشهر را در اولویت برنامه‌های امسال دانست و افزود: استان بوشهر در زمینه تولید محصولات کشاورزی، معدنی، شیلاتی و آبزیان از ظرفیت و جایگاه مهمی برخوردار است که شناسایی بازار هدف صادراتی و توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی در اولویت برنامه‌های اتاق بازرگانی بوشهر قرار دارد.

گزدرازی توسعه زیرساخت‌های صادراتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تلاش می‌شود امسال با توسعه صادرات غیرنفتی از بنادر استان بوشهر جایگاه این استان تقویت شود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشف باغ مرجانی در اعماق دریای گرینلند

س تیر 10 , 1399
محققان موفق شدند یک باغ مرجانی را در ساحل غربی دریای گرینلند واقع در عمق حدود هزار و ۶۰۰ پایی (۵۰۰ متری) از سطح این دریا کشف کنند.
کشف باغ مرجانی در اعماق دریای گرینلند

شاید برای شما جالب باشد