انتشار رمان “گره دریایی”

رمان «گره دریایی» به‌قلم وحید حُسنی‌هنزایی در خصوص زندگی دریانوردان توسط نشر صاد منتشر شد.

جلد کتاب گره دریایی دریانوردان- وحید حسنی هنزایی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، رمان «گره دریایی» به‌قلم وحید حُسنی‌هنزایی به تازگی توسط نشر صاد منتشر و راهی بازار نشر شده و روایت تلاطم‌های زندگی دریانوردانی‌ است که از فداکاری‌های‌شان، دوری‌ها و دلتنگی‌های‌شان کمتر شنیده‌ایم. لحظه‌هایی که بر عرشه‌ کشتی سپری می‌شود. دریا برای آنان تنها صحنه طلوع و غروب زیبای خورشید بر کرانه‌های دور نیست، دریا عشقی است که می‌سوزاند و می‌سازاند.

این اثر یک رمان متفاوت از یک شغل متفاوت است. قبل از این رمان، نادر ابراهیمی در مجموعه رمان «بر جاده‌های آبی سرخ» دستی به زندگی میرمهنای دوغابی زده بود. شاید بتوان گفت، گره دریایی یک گذر کوتاه بر داستان دریانوردان امروزی‌ است. در این اثر داستانی به بحث‌های دریایی، نفتی و مقاومتی نیز پرداخته می‌شود.

در ابتدای کتاب گره دریایی می‌خوانیم:

«گره پشت گره! پیچِ باز نشدنی پشت پیچ‌ باز نشدنی دیگر و فیش‌هایی که به هم نمی‌خورند. حالا که فقط چند ساعت تا موعد تحویل نفت‌ها مانده است این حسگرها شده‌اند قوزِبالاقوز. من قربانی یک تشابه لفظی شدم. دل‌سوزی فقط اسمش سوختن است، دل کسی را سوزاندن هم فقط اسمش سوزاندن است؛ یک مفهوم استعاری یا یک سوزش مجازی، وگرنه که دل کسی نمی‌سوزد. ولی سوختن در بخار روغن یک سوزش واقعی است. ذهنم دارد تاول می‌زند.»

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ساخت ربات قایق خودران برای حمل دو مسافر

س آبان 6 , 1399
محققان دانشگاه ام آی تی از تولید یک قایق رباتیک خودران به نام روبوت(Roboat) خبر داده اند که می تواند دو مسافر را با خود حمل کند.
ساخت ربات قایق خودران (roboat) برای حمل دو مسافر

شاید برای شما جالب باشد