افتتاح نخستین سکوی هواشناسی دریای خزر در گلستان

مدیرکل هواشناسی استان گلستان از افتتاح نخستین سکوی هواشناسی دریای خزر در استان خبر داد و گفت: این سکوی هواشناسی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، نخستین سکوی هواشناسی دریای خزر از طریق ویدئو کنفرانس از سوی وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور افتتاح شد.

این سکوی ثابت، نخستین ایستگاه دریایی خزر محسوب می‌شود که از سنجنده های دریایی و هوایی برخوردار است. برای ساخت و استقرار این سکو 5.5 میلیاردریال اعتبار هزینه شده است.

نوربخش داداشی، مدیرکل هواشناسی استان درباره مزیت‌های راه‌اندازی سکوی هواشناسی دریایی اظهارداشت: افتتاح این سکوی فراسنج دریایی با در اختیار قرار دادن اطلاعات درست کمک می‌کند که ساخت و سازها و همچنین ترددهای دریایی ایمن انجام شود.

تنها سکوی فعال هواشناسی دریایی خزر

وی افزود: این سکو از نظر تنوع و تعداد فراسنج‌های قابل اندازه‌گیری، کاملترین سکوی هواشناسی دریایی کشور و تنها سکوی فعال هواشناسی دریایی در دریای خزر است. همچنین این سکوی هواشناسی کمک می‌کند تا در آینده بتوانیم برای توسعه دریایی در دریای خزر و به ویژه حوزه استان گلستان از آن بهره‌برداری کنیم.

داداشی ادامه داد: توسعه شبکه پایش در بخش شرقی دریای خزر، بررسی نوسانات تراز آب خزر، تحقیق و توسعه کلیه فعالیت‌های تولیدی و آبزی‌پروری در دریای خزر،‌ بهبود فرآیندهای مربوط به مدیریت سواحل و توسعه مناطق ساحلی شرق دریای خزر و ارتقای خدمات به بخش دریانوردی و کمک به کاهش خسارت‌های ناشی از حوادث جوی از جمله مزیت‌های استفاده از این سکوی هواشناسی است.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خودنمایی پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه در آب‌های خلیج فارس

چ تیر 26 , 1398
ناوشکن سهند یکی از محصولاتی است که به دنبال ارتقای ناوگان دریایی ساخته شده است؛ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آن را در سال ۹۱ رونمایی کرده و در آذر سال ۹۷ به آب انداخت.
ناوشکن سهند

شاید برای شما جالب باشد