پایان اولین سفر دریایی بارج 5000 تنی «آروشا» با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی

اولین سفر دریایی بارج 5000 تنی «آروشا» متعلق به شرکت آرتین بنادر اروند که با حمایت صندوق توسه صنایع دریایی و در مجتمع کشتی سازی بندرعباس ساخته شده پایان یافت.

پایان اولین سفر دریایی بارج 5000 تنی «آروشا» با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه صنایع دریایی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، این بارج متعلق به شرکت آرتین بنادر اروند بوده که بدست توانمند متخصصان داخلی و در مدت 17 ماه ساخته شده است. بارج آروشا پس از بارگیری محموله شمش آهن از بندر شهید رجایی به بندر مسقط عمان رسید.

موسوی، معاون اجرایی شرکت آرتین بنادر اروند ضمن اعلام خبر فوق افزود: این بارج 5000 تنی دارای 74 متر طول،4/21 متر عرض و ارتفاع 5 متر می باشد که با هزینه اولیه بالغ بر 65 میلیارد ریال در مجتمع کشتی سازی بندرعباس ساخته شده است.

موسوی همچنین گفت: برای ساخت این شناور مبلغی حدود 43 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه صنایع دریایی با عاملیت بانک توسعه و تعاون دریافت گردیده است.

وی همچنین خاطر نشان شد: پرداخت اینگونه تسهیلات کمک بزرگی در صنعت دریایی بوده که بخش عمده ای از دغدغه های مالی پروژه ساخت شناور را پوشش می دهد.

موسوی افزود: شرکت آرتین بنادر اروند جهت ساخت یک فروند بارج ده هزارتنی با استفاده از توان داخلی نیز اقدام نموده است، که با یاری و همکاری صمیمانه و جدی دستگاههای مربوطه و متولی می توان استارت کار آن را در سال جاری به انجام رساند.

لازم به یادآوری است صندوق توسعه صنایع دریایی نیز آمادگی کامل خود را جهت حمایت از ساخت بارج ده هزار تنی اعلام نموده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فراخوانی برای حمایت از تولید محصولات زیست‌فناورانه دریایی

د دی 30 , 1398
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از طرح‌های فناورانه برای تولید محصولات زیست‌فناورانه دریایی حمایت می‌کند.
فراخوانی برای حمایت از تولید محصولات زیست‌فناورانه دریایی

شاید برای شما جالب باشد