پایش لحظه‌ای موقعیت مکانی شناورها با سامانه ایرانی

محمد جابری، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: سامانه‌ای برای پایش لحظه به لحظه شناورها و سیستم هوشمند مدیریت مصرف انرژی، مبتنی بر اینترنت اشیا عرضه کرده‌ایم.

سیستم پایش شناورها- Monitoring Of Vessel System
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمد جابری مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان “ماژول”، “کیت آموزشی”، “سیستم هوشمند مدیریت مصرف”، “مودم روتر” و “سیستم هوشمند کنترل ترافیک دریا-ساحل” را از جمله محصولات تولیدی این شرکت دانست و گفت: کیت آموزشی ما برای آموزش و نمایش عملکرد فناوری IoT در نمایشگاه‌ها و آموزش تخصصی و کاربردی نیروهای متخصص حوزه اینترنت اشیا کاربرد دارد.

وی سیستم هوشمند مدیریت مصرف را یک زیرساخت سخت‌افزاری دانست که امکان تبادل دو طرفه اطلاعات را بین دستگاه‌ها و مرکز کنترل و با استفاده از اینترنت اشیاء محقق می‌کند و ادامه داد:  ماژول BMS مبتنی بر اینترنت اشیا سیستمی است که از طریق اجزای خودکنترل قسمت‌های مختلف ساختمان و نمایش خروجی‌های مناسب را برای کاربر امکان‌پذیر کرده است.

جابری با اشاره به سامانه هوشمند کنترل ترافیک دریا-ساحل تولیدی این شرکت خاطر نشان کرد: این محصول سامانه‌ای است که موقعیت مکانی شناورها، مصرف سوخت شناورها، مسیر حرکت، میزان بار شناورها را به کمک نرم افزار موجود در اتاق کنترل اسکله، پایش و محاسبه و ذخیره‌سازی می‌کند.

به گفته وی، با رصد خودکار و دقیق هر شناور، امکان دخل و تصرف در سوخت به حداقل کاهش می‌یابد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازگشت ناو هواپیمابر نیمیتز به خلیج فارس

ش آذر 8 , 1399
یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ناو هواپیمابر یو.اس.اس. نیمیتز (USS Nimitz) به همراه سایر کشتی‌های جنگی که در ناوگروه همراهش وجود دارند، در حال بازگشت به خلیج فارس هستند.
USS Nimitz ناو هواپیمابر نیمیتز-

شاید برای شما جالب باشد