زیست‌فناوری دریایی گزینه مناسبی برای اقتصاد کشور‌های در حال توسعه

زیست‌فناوری دریایی گزینه مناسبی برای اقتصاد کشور‌های در حال توسعه و مجاور اقیانوس‌ها است چرا که این کشور‌ها منابع گسترده و ارزشمند دریایی با تنوع بسیار وسیع دارند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، حمایت از تجاری سازی محصولات تولید شده در حوزه زیست فناوری دریا برای خدمات رسانی به صنایع مختلف و رفاه انسانی با تاکید بر حفظ محیط زیست دریایی و توسعه پایدار منابع دریایی یکی از اولویت‌هایی است که در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود داشت، بر همین اساس نیز کارگروه زیست فناوری دریا در این ستاد تشکیل شد.

ایجاد بستر لازم برای بهره وری اقتصادی محصولات زیست فناوری دریا

ایجاد بستر لازم برای بهره وری اقتصادی محصولات زیست فناوری دریا و ارتقای دانش و توسعه فرهنگ زیست فناوری دریا به منظور کسب ثروت و رفاه عمومی از جمله اهدافی است که در این کارگروه پیگیری می‌شود. اما یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی که در این کارگروه دنبال می‌شود، ایجاد شبکه ارتباطات و بانک اطلاعات مرتبط با این موضوع در سطح کشور با هدف ساماندهی به فعالیت‌های این حوزه است.

زیست‌فناوری دریایی گزینه مناسبی برای اقتصاد کشور‌های در حال توسعه و مجاور اقیانوس‌ها است چرا که این کشور‌ها منابع گسترده و ارزشمند دریایی با تنوع بسیار وسیع دارند. شکوفایی این حوزه می‌تواند تاثیر زیادی در اقتصاد و توسعه یافتن این کشور‌ها ایجاد کند. 

این کارگروه، معرفی، شناسایی و حمایت از پروژه‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه زیست فناوری دریا را نیز پیگیری می‌کند تا این پروژه‌ها و شرکت‌ها براساس اولویت‌های کارگروه به صندوق توسعه زیست فناوری معرفی شوند و تسهیلات مورد نیاز را براساس طرح ارائه شده دریافت کنند.

همچنین این کارگروه در نظر دارد با توجه به اولویت‌های اعلام شده از طریق ایجاد شتاب دهنده به شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه، حمایت‌های ساختاری و مشاوره‌ای ارائه دهد. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پروتکل همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی در دریای کاسپین تقدیم مجلس شد

س تیر 18 , 1398
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت:‌ پروتکل همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی در دریای کاسپین تقدیم مجلس شد.

شاید برای شما جالب باشد