نادرترین گونه های دریایی را در «موزه صدف ناژوان» ببینید

«موزه صدف ناژوان» نادرترین گونه های دریایی را در معرض دید عموم قرار داده است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دریا و ساکنان آن همواره در مرکز توجه اقشار مختلف جوامع و تمدن‌ها بوده‌اند. ما با نگاه کردن به رنگ آبی دریا آرامش می‌گیریم، اما در قعر آن جنب و جوشی اعجاب برانگیز حاکم است؛ یکی از عجیب‌ترین ساکنان دریا نرم‌تنان هستند. آن‌ها با پوستهٔ سختی با نام عامی صدف شناخته می‌شوند.

ما در این گزارش شما را به اولین موزه تخصصی صدف‌ها و حلزون‌های دریایی خواهیم برد. این موزه که با نام موزه «صدف ناژوان» شناخته می‌شود و در شهر اصفهان قرار دارد.

موزه صدف ناژوان نمایش نادرترین گونه های دریایی

موزه «صدف ناژوان» در قالب یکی از نادرترین مجموعه‌ها در خاورمیانه بیش از ۲۰۰۰ نمونه از ۸۰۰ گونه مختلف نرم تنان، خارپوستان، سخت پوستان و… را در معرض دید عموم قرار داده است. این مجموعه که به دست کاپیتان دریانورد حسن خواجه و در طول ۲۷ سال جمع آوری و گرد‌آوری شده است، از تنگه برینگ روسیه تا آب‌های کرانه جنوب شرقی آرام نزدیک جنوبگان به دست آمده است.

موزه صدف ناژوان نمایش نادرترین گونه های دریایی

پیشنهاد ما به شما این است که اگر به طبیعت علاقه دارید و راهتان به اصفهان می‌افتد حتما از اولین موزه تخصصی صدف‌ها وحلزون‌های دریایی در ایران بازدید کنید.

موزه صدف ناژوان نمایش نادرترین گونه های دریایی

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایرانیان صاحبان نخستین نیروی دریایی جهان بودند

پ دی 26 , 1398
رئیس دفتر پژوهش‌های مؤسسه مطالعات تاریخ و جامعه ایران در نشست تخصصی دریانوردی در امپراتوری هخامنشی گفت: نخستین نیروی دریایی جهان در دوره داریوش هخامنشی تاسیس شده است.
آوی باخنهایمر در نشست تخصصی دریانوردی در امپراتوری هخامنشی

شاید برای شما جالب باشد