تکمیل پروژه‌های گردشگری ساحلی و دریایی استان بوشهر تسریع شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با تاکید بر رفع مشکلات پروژه‌های حوزه گردشگری گفت: تکمیل پروژه‌های گردشگری ساحلی و دریایی استان بوشهر تسریع شود.

مجموعه گردشگری درسا در پارک ساحلی شغاب بوشهر
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، سعید زرین‌فر در بازدید از پروژه‌های گردشگری اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت بی‌نظیری در حوزه گردشگری دارد و لازم است که زمینه تقویت زیرساخت‌های این حوزه فراهم شود.

وی بر لزوم حل مشکلات پروژه‌های گردشگری تاکید کرد و ادامه داد: رفع مشکلات پروژه و اتمام آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضروری است و همه مسئولان باید در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر بیان کرد: انجام چنین پروژه‌هایی در مرکز استان، زمینه رونق صنعت گردشگری را فراهم می‌آورد.

وی از بانک توسعه تعاون استان نیز خواست با هدف کمک به اتمام پروژه، همراهی و حمایت لازم را در پرداخت قسط نهایی تسهیلات پرداختی در دستور کار قرار دهد.

توسعه گردشگری در بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر نیز در این بازدید اظهار داشت: توسعه و تقویت گردشگری در استان بوشهر را به صورت ویژه در دستور کار داریم و حمایت لازم صورت می‌گیرد.

محمدحسین ارسطوزاده خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های بسیار مهمی در بوشهر داریم که تلاش می‌شود با حمایت از بخش خصوصی زمینه توسعه و تقویت گردشگری در مرکز استان فراهم شود.

وی بیان کرد: این پروژه با مشارکت بانک توسعه تعاون در حال انجام است که از مبلغ تسهیلات اولیه، درنهایت ۲۵ میلیارد ریال به تصویب رسید که از این میزان طی دو قسط ۱۷.۵ میلیارد آن پرداخت شده است.

حمایت از سرمایه‌گذاران

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری بوشهر نیز در پاسخ به کاهش مدت قرارداد با شهرداری اعلام داشت: فرمانداری فقط مصوبه شورای اسلامی را تأیید کرده است.

هادی اخلاقی افزود: در صورت تصمیم شهرداری بندر بوشهر و شورای اسلامی شهر در تصویب و ارسال مصوبه افزایش زمان قرارداد بهره برداری پروژه، همکاری لازم را به منظور حمایت از سرمایه گذار به عمل خواهد آورد.

وی گفت: این مجموعه گردشگری ساحلی شامل ۲۰ واحد اقامتگاهی با ۷۰ تخت، کافه و رستوران و باشگاه ورزش‌های دریایی اسکله معلق و جت اسکی در دو طبقه به صورت قرارداد BoT با شهرداری بوشهر در زمینی به مساحت هزار مترمربع و اعیان هزار و ۲۰۰ مترمربع واقع در پارک شغاب از بهمن ۱۳۹۸ آغاز شد.

اخلاقی ادامه داد: این طرح اکنون بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بنا به اظهار سرمایه گذار در صورت تزریق مالی و حمایت بانکی، در هفته دولت مورد بهره برداری واقع خواهد شد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

از زیان‌بار خواندن صید سنتی توسط مسئولان تا ده‌ها گلایه به‌حق جامعه صیادی!

د تیر 30 , 1399
این گزارش حکایت صیادان بومی است که سالیان متمادی از دریا گذاران زندگی کرده‌اند، اما کشتی‌های غول پیکر چینی در خلیج فارس و پیمانکاران و کارفرمایان دانه‌درشت آن‌ها، به‌یک‌باره روزی هزاران صیاد را می‌بلعند.
صید سنتی صیادان بومی خلیج فارس و آب‌های جنوب

شاید برای شما جالب باشد