سفری شگرف به روستای درک چابهار

روستای درک زرآباد به عنوان یکی از مناطق ویژه گردشگری در استان سیستان و بلوچستان است که به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد چابهار به روستای درک چابهار نیز معروف است.

روستای گردشگری ساحلی درک زرآباد بندر چابهار
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، روستای درک زرآباد به عنوان یکی از مناطق ویژه گردشگری در استان سیستان و بلوچستان است که به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد چابهار به روستای درک چابهار نیز معروف است.

روستایی که در ۱۷۰ کیلومتری جنوب چابهار، در امتداد سواحل دریای مکران و ۱۰ کیلومتری بندر زرآباد قرار گرفته که در خود جاذبه ای به زیبایی پیوند دریا با صحرا را به رخ می‌کشد.

گردشگری دریایی و ساحلی در جزایر جنوب مکران

بنا بر اعلام کارشناسان روستای درک چابهار در کنار دارا بودن ویژگی دریا و صحرا، صاحل این منطقه نیز از چهار نمونه ساحل صخره ای، ماسه ای، شنی و مرجانی در فاصله نزدیک به هم برخوردار است، همچنین جنگل‌های حرا و خور باستانی گالک به طول ۶ کیلومتر و با وسعت ۵۲ هکتار در این منطقه ویژه جای گرفته است.

پرچم ایران در آب‌های نیلگون خلیج‌فارس در جزیره هرمز

اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، زمان سفر خود را در ایام اواخر آبان تا اوایل فصل بهار برنامه ریزی کنید زیرا فصل تابستان دیدن این روستا پیشنهاد نشده  اگرچه این روستا به دلیل وزش باد‌های موسمی کمی خنک‌تر از مناطق اطراف خود است.

سواحل روستای گردشگری درک زرآباد بندر چابهار در سواحل مکران

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این روستا و جاذبه‌ای که نباید در روستای درک از دست داد منظره غروب و طلوع خورشید است، طلوع در درک چابهار در کویر آغاز و غروب آفتاب در دریا رخ می‌دهد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پوشش جدیدی که فناوری نمک‌زدایی را کارآمدتر می‌کند

س آبان 27 , 1399
محققان دانشگاه ملک عبدالله عربستان موفق به ساخت پوشش جدیدی شده‌اند که می‌تواند فناوری نمک‌زدایی را کارآمدتر کند و از سمیت آن بکاهد.
فناوری پوشش جدید نمک‌زدایی آب دریا

شاید برای شما جالب باشد