فصل صید ماهیان از دریای خزر در گلستان تمدید شد

مدیرکل شیلات گلستان گفت: صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در پی درخواست صیادان این استان مبنی بر کاهش میزان صید، تا ۲۱ فروردین سال ۱۴۰۲ تمدید شد.

به گزارش راد،  اسماعیل جباری افزود: تمدید صید ماهی از دریای خزر در این منطقه با دریافت موافقت از سازمان شیلات است.هر ساله فصل صید ماهی از دریای خزر به مدت ۶ ماه و از ۱۵ شهریورماه آغاز و در ۱۵ فروردین ماه پایان می‌یابد.ب

به گفته وی در سال جاری ۸۱۳ صیاد در قالب ۱۸ شرکت تعاونی، به روش صید «پره» در سه منطقه گمیشان، خواجه نفس و میانکاله اقدام به صید ماهیان استخوانی فعالیت دارند و تاکنون از سوی آن ها حدود هزار تَن ماهی صید شده است.

ماهی‌گیری در سواحل خزر به روش «پره» انجام می‌شود به این صورت که تورهایی با ارتفاع هفت تا ۱۰ متر و به طول هزار و ۲۰۰ متر به کمک یک قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا ( ۱۴ متری عمق دریا ) گسترده و پس از انباشته شدن از ماهیان استخوانی شامل گونه های کفال، سفید و کپور به وسیله تراکتور به ساحل کشیده می‌شود.سر صیاد، فوکا پوش (صیادان باچکمه های بلند)، تور ریز، چینت چی (مرمت کار تور)، قایقران و راننده تراکتور از نیروهای اصلی در انجام صید پره هستند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صادرات ۱۷ میلیون تُن محصولات پتروشیمی از بندر امام /کاهش زمان ماندگاری فراورده‌های پتروشیمی

ش فروردین ۱۹ , ۱۴۰۲
به گزارش خبرنگار مانا، بهروز آقایی در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌ها افزود: در مجموع پارسال ۴۳ میلیون تُن کالا در بندر امام تخلیه و بارگیری شده که از این میزان ۱۵ میلیون تُن واردات کالا‌های اساسی و ۱۷ میلیون تُن صادرات محصولات پتروشیمی بوده است. وی  با اشاره به اهمیت […]