منطقه ویژه پارسیان بندر تخصصی فعالیت‌های معدنی می شود

مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان گفت: منطقه ویژه پارسیان بندر تخصصی فعالیت‌های معدن و صنایع معدنی است که به بهره‌برداری رسیده و آماده خدمت‌رسانی به سرمایه‌گذاران این حوزه است.

به گزارش راد، علی‌اصغر علامه افزود: در دو سال گذشته برای راه‌اندازی منطقه ویژه پارسیان در استان هرمزگان به اندازه ۱۴ سال سرمایه‌گذاری و عملیات زیرساختی انجام شده است.
وی ادامه داد: در این دو سال ۴۰ طرح عمرانی در حوزه زیرساخت اجرا کردیم که این طرح‌ها افتتاح شده و برخی هم امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

علامه افزود: در حوزه صادرات و واردات نیز در این دو سال تأمین مالی خوبی برای بندر شد و سه پست اسکله به بهره‌برداری رسید و اکنون کشتی‌های ۷۰ هزار تن در این اسکله پهلو می‌گیرند.

وی با اشاره به این که پارسال حدود یک و نیم میلیون تن صادرات و ۵۰۰ هزار تن واردات داشتیم، گفت: اسکله چهارم هم امسال افتتاح خواهد شد که ظرفیت بسیار خوبی برای صادرکنندگان و واردکنندگان در حوزه معدنی، پتروشیمی و شیمیایی خواهد بود.

مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان افزود: همچنین پارسال طبق تعهدی که داده بودیم حدود هزار و ۱۰۰ شغل جدید در این منطقه ایجاد کردیم و پیش‌بینی ما برای امسال ۲ هزار و ۵۰۰ شغل جدید است که امیدواریم محقق شود.

علامه ادامه داد: قبل از سال ۱۴۰۰ هیچ کدام از سرمایه‌گذاران ما فعال نبودند و بعضاً اگر هم کسی متقاضی بود، هیچ فعالیتی نداشت.
وی گفت: همچنین ۴ قرارداد داشتیم که از سال ۹۳ رها شده بود، اما خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ این رقم را حدوداً به ۲۰ قرارداد سرمایه‌گذاری رساندیم و اکنون ۱۷ سرمایه‌گذار فعال هستند.

علامه افزود: اتفاق بزرگی که در حوزه پتروشیمی‌ها در منطقه ویژه پارسیان برای نخستین بار رخ داده، پارک متانول است که در کشور احداث می‌شود، هم اکنون زمین تحویل داده شده که امسال در سفر دولت کلنگ این طرح بزرگ هم زده می‌شود.

 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افتتاح بزرگترین شبیه ساز ناوبری غرب آسیا با حضور فرمانده کل ارتش

چ اردیبهشت ۲۷ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا، سامانه جامع ناوبری و فرماندهی کشتی که توسط پژوهشگران دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر در مراکز رشد غرب استان ساخته شده است در راستای عملیاتی شدن تدابیر مقام معظم معظم مبنی بر استفاده از دانش روز در نیروی دریایی افتتاح شد. امیر سرلشکر سیدرحیم موسوی فرمانده […]