طرح مطالعاتی اقتصاد دریامحور مازندران تقدیم دولت می شود

احمد توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار سواحل استان را قبل از صادرات، کشتی سازی و گردشگری نیازمند ایجاد سخت افزارها مانند بنادر و تاسیسات مرتبط دانست و یادآورشد: نمونه قانون توسعه مکران تصویب شده است و در حوزه دریای مازندران نیز باید مطالعات دامنه دار باشد تا در احداث ابنیه فنی و اصولی کار بشود.

توکلی با بیان اینکه در ۴۰ سال اخیر پیش روی و پس روی زیاد آب خزر موجب شد تا بسیاری از تاسیسات بنا شده در سواحل و دریا دچار مشکل بشود، تصریح کرد: این در حالی است که در دریای جنوب به دلیل اتصال به آب‌های آزاد، این مشکل را ندارد و با چالش پیش روی و پس روی مواجه نیست.

وی با اشاره به اینکه قبل ورود به اقتصاد دریاپایه، مدیران بخش دریایی باید مطالعه جامع از وضعیت کوتاه و بلند مدت داشته باشند تا سازه ها از اسکله تا بنادر در سواحل به صورت اصولی بنا بشود، خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی از اقتصاد دریا محور مازندران تقدیم هیات دولت می‌شود تا در بودجه سالیانه و برنامه هفتم دیده شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بحران دریای سرخ با تجارت دریایی چه می‌کند؟

ش دی ۱۶ , ۱۴۰۲
براساس بررسی‌های انجام‌شده بحران دریای سرخ بر ۲۲۵ میلیارد دلار از تجارت دریایی تأثیر منفی داشته است. این درحالی است که صندوق بین‌المللی پول چندی پیش اعلام کرده بود سالانه ۱۹ هزار کشتی از این مسیر تردد می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از مانا، شبکه خبری CNBC […]
بحران دریای سرخ با تجارت دریایی چه می‌کند؟