عملیات لوله‌گذاری دومین گوی شناور فازهای منطقه دو پارس جنوبی تکمیل شد

پروژه احداث خط لوله دومین سامانه بارگیری و صادرات میعانات گازی فازهای منطقه دو پارس جنوبی تکمیل شد.

عملیات لوله‌گذاری دومین گوی شناور فازهای منطقه دو پارس جنوبی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، با تکمیل این عملیات، خط لوله دریایی دومین گوی شناور فازهای منطقه دو پارس جنوبی با ظرفیت انتقال 5 هزار متر مکعب بر ساعت میعانات گازی، آماده پیش‌راه‌اندازی شد.

عملیات اجرای این خط لوله ٣۶ اینچی در قالب قرارداد طرح توسعه فاز ١٩ پارس جنوبی و با استفاده ١٠٠ درصدی از توان متخصصان داخلی، از سوی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران تکمیل شده است.

عملیات لوله‌گذاری دومین گوی شناور فازهای منطقه دو پارس جنوبی

پروژه احداث خط لوله دومین سامانه بارگیری و صادرات میعانات گازی فازهای پارس دو، در دو بخش اجرا شده است که در مرحله نخست، عملیات کشش خط لوله دریا از ساحل (Shore Pulling) به طول ١،٣ کیلومتر برای نخستین بار با روش حفاری افقی جهت‌دار (HDD) در پارس جنوبی پایان یافت و مرحله دوم، لوله‌گذاری به طول ۵.۵ کیلومتر در مدت چهار روز کاری توسط شناور لوله‌گذار سی‌‌مستر تکمیل شد.

بر اساس برنامه کارفرمای پروژه، پس از تکمیل عملیات خط لوله کیشبندر آفتاب، شناور لوله‌گذار عازم موقعیت پارس جنوبی شده و پس از آن عملیات نصب پلم، رایزر و نصب و راه‌اندازی بویه شناور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ضرورت تغییر نگاه راهبردی به اقتصاد خلیج فارس

س مهر 15 , 1399
روزبه پارساپور، مدیرعامل مرکز مطالعات خلیج‌فارس در پژوهشی اهمیت خلیج فارس در اقتصاد کشور بر اساس صنعت گردشگری و مسیر ترانزیتی را بررسی کرد.
تصویر خلیج فارس از ایستگاه فضایی بین المللی

شاید برای شما جالب باشد