سکوی ۰۷ و ۰۸ هندیجان نصب و راه اندازی می‌شود

ساخت و طراحی سازه های دریایی نفت و گاز در مجموعه ایزوایکو با دستان توانمند کارشناسان ایرانی، تجهیزات مهندسی، محاسبات دقیق طراحی، بارگیری، نصب و راه اندازی می شود.

سکوی دریایی نفت و گاز هندیجان 07
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مدیرعامل شرکت ایزوایکو گفت: سکوی ۰۷ و ۰۸ هندیجان از جمله سکوهایی است که ۹۹ و نیم درصدشان در خشکی و کارگاه ساخته می شود و نیم درصد باقیمانده با بارگیری این سکو بر روی بارج انجام و در دریا نصب و به بهره برداری می رسد.

حمید رضاییان اصل با بیان اینکه  ایزوایکو توانسته رکوردار ساخت سکوهای نفتی و گازی در خاورمیانه باشد و با وجود نیروهای بومی و توانمند هر روز بر موفقیت های این مجتمع عظیم افزوده خواهد شد، تصریح کرد: ایزوایکو بزرگترین سکوساز کشور است که توانسته با ساخت و بهره برداری از سکوهای هندیجان روزانه ۳۳ هزار و ۵۰۰ بشکه نفت را بر تولیدات نفتی کشور بیفزاید.

وی خاطرنشان کرد: با تداوم پروژه های ساخت سکوهای نفتی قادریم نیروهای بیشتری را جهت اشتغالزایی در این مجتمع بزرگ صنایع دریایی جذب کنیم خوشبختانه اکنون موفق به جذب ۱۵۰ نیروی متخصص در این حوزه هستیم.

رضاییان اصل با بیان اینکه سکوهای دیگری نیز در ایزوایکو در حال آماده شدن هستند و این مجموعه قادر به ساخت سکوهای نفتی بیشتری با آخرین تکنولوژی های روز دنیا است، اظهار کرد: هزینه ساخت سکوهای نفتی هندیجان ۴۵ میلیون یورو است که ساخت آن در کشور ۴۵ درصد ارزانتر از مشابه خارجی آن است.

وی ادامه داد: این مجموعه توانایی اقداماتی همچون ساخت  سازه های نفت و گاز به صورت ساحلی و فراساحلی، ساخت سازه های نفتی تجهیز شده همراه با ماشین آلات مدرن، به آب اندازی سکوهای فراساحل تا وزن ۸۰۰ تن و ساخت و تعمیر انواع سکوهای شناور است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوشبختانه طی امروز توانستیم با موفقیت این سکوها را جهت نصب به  مقصد  هندیجان  بارگیری کنیم، اضافه کرد: مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران با هزار و ۱۰۰ هکتار وسعت، در ۳۷ کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

انجام عملیات مشترک قطب شمال

س شهریور 18 , 1399
نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا اعلام کرده است که تعدادی از کشورهای ناتو، عملیاتی در قطب شمال انجام خواهند داد و گفته است که هدف این عملیات، کمک به "حفظ صلح در منطقه" است.
ناوشکن HDMS Knud Rasmussen نیروی دریایی دانمارک در قطب شمال

شاید برای شما جالب باشد