شناور‌های صیادی و باری تا یکشنبه به خلیج فارس نروند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

شناور‌های صیادی و باری تا یکشنبه به خلیج فارس نروند

محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: بر اساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های خروجی هواشناسی ، آب‌های شمالی خلیج فارس به علت وزش باد و عبور سامانه بارشی مواج‌، توفانی و متلاطم است.

وی با بیان اینکه در چنین شرایط نامساعد جوی‌، سفرهای دریایی خطرآفرین و مخاطره آمیز است از عموم دریانوردان و صیادان خوزستانی خواست تا بهبود شرایط جوی از سفر به دریا جداً خودداری کنند.

سبزه زاری در ادامه افزود: مناطق ساحلی خوزستان‌، آبراه ها و رودخانه‌های منتهی به دریا نیز مواج و متلاطم است.

وی گفت: احتمال پاره شدن تورهای صیادی و شکستن شناورهای سبک در لنگرگاه‌ها وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان رعد و برق‌، غبار محلی توأم با وزش بادهای شدید را پدیده غالب جوی در مناطق ساحی خوزستان بیان کرد.

مدیریت بحران استانداری خوزستان در اطلاعیه‌ای با اعلام وضعیت زرد در مناطق ساحلی استان‌، از دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران خواست تدابیر لازم را برای پیشگیری از حوادث احتمالی بکار گیرند.

این مدیریت همچنین از شناورهای دریایی و صیادی خواست تا بهبود شرایط جوی در لنگرگاه‌ها بمانند و در صورت اعلام وضعیت سفید‌، سفرهای دریایی خود را از سر بگیرند.

در این اطلاعیه همچنین از قایق‌ها و شناورهای تفریحی در مناطق ساحلی خوزستان خواسته شده تحت هیچ شرایطی فعالیت کاری نداشته باشند.

معاونت صید وصیادی شیلات خوزستان نیز از قایق‌ها و شناورهای صیادی خواست فعالیت خود را به علت شرایط نامساعد جوی متوقف کنند.

 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فعالیت خلاقانه و نوآورانه در حوزه حمل و نقل دریایی با وجود تحریم و شیوع کرونا ادامه دارد/ تحریم و تهدید هیچ جایگاهی در توقف توسعه ایران ندارد/ بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در بنادر تجاری اعتماد دارد/ اقدمات راهبردی سازمان بنادر برای ارتقای کیفیت و کمیت خدمات بندری

ج اسفند 15 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه وزیر راه و شهرسازی‌گفت: در سال سخت شیوع ویروس کرونا و همراه با تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا، حرکت خلاقانه و نوآورانه پیشرفت کشور در حوزه حمل و نقل دریایی تداوم داشته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد اسلامی در […]
وزیر راه و شهرسازی‌،بهره برداری از پروژه ها،بندر شهید رجایی

همچنین بخوانید: