آغاز بهره برداری از 16 پروژه بزرگ سازمان بنادر؛ با دستور رییس جمهور/ افتتاح پروژه‌ها؛ گامی به جلو در راستای توسعه و تجهیز حوزه دریایی و بندری کشور

زمان مطالعه: 2 دقیقه​معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه رییس جمهور 24 تیرماه فرمان بهره برداری از ۱۶ پروژه بزرگ این سازمان را صادر خواهد کرد، گفت: حدود 6 هزار و 876 میلیارد ریال و 87.9 میلیون یورو از محل منابع داخلی سازمان بنادر و منابع بانکی و همچنین بیش از 382 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی، برای پروژه های جدید سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه گذاری شده است.

محمد راستاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در رابطه با پروژه های قابل افتتاح این سازمان که بیش از 765 نفر اشتغالزایی به همراه خواهد داشت، اظهارداشت: حدود 6 هزار و 876 میلیارد ریال به علاوه 87.9 میلیون یورو از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی و منابع بانکی و همچنین سرمایه گذاری بیش از 382 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی مجموع سرمایه گذاری در 16 پروژه آماده بهره برداری سازمان بنادر است.

وی افزود: از این 16 پروژه متنوع و گسترده، 2 پروژه توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی، در بنادر انجام شده و سایر پروژه ها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی عملیاتی شده است؛ این پروژه ها در حوزه زیرساختی، ابنیه، حوزه شناورهای مورد نیاز، تجهیزات بندری، ایمنی دریانوردی، امنیت بنادر، تسهیل حمل و نقل دریایی و ساختمان های مرجع دریایی است. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه افتتاح پروژه های آماده بهره برداری سازمان بنادر و دریانوردی گامی به جلو در راستای توسعه و تجهیز حوزه دریایی و بندری کشور تلقی می شود، گفت: با افتتاح پروژه های مربوطه بیش از پیش توسعه و تجهیز حوزه دریایی و بندری مدنظر قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه 16 پروژه مذکور در استان های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و مازندران قرار دارند، اظهار داشت: فرآیندی که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص تعریف شده این است که پروژه های بزرگ به صورت مرحله ای به بهره برداری برسند، علاوه بر این پروژه های دیگری هستند که نیازمند تجهیزات تکمیلی خواهند بود.

جزییات 16 پروژه آماده افتتاح سازمان بنادر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، 6 پروژه مربوط به استان هرمزگان تحت عنوان یک پست اسکله و 31 هکتار بارانداز پایانه کانتینری بندر شهید رجایی، سه پست اسکله نفتی (زیرساخت عمرانی)، یک فروند شناور طناب گیر، یک فروند کشتی لایروب مکنده مخزن دار (هایپرساکشن)، ساختمان مرجع دریایی و سیستم جامع اعلام حریق است.

پروژه های مربوط به استان خوزستان نیز شامل انبارهای چند منظوره نگهداری کالا، یک فروند کشتی لایروب مکنده مخزن دار (هاپرساکشن) و پروژه مربوط به استان بوشهر تحت عنوان سامانه‌ دوربین مداربسته و حفاظت الکترونیکی است.

پروژه های مربوط به استان مازندران نیز شامل یک دستگاه جرثقیل های موبایل ساحلی 60 تنی، ساختمان باشگاه ملوانان(امیرآباد)، ایستگاه شماره 2 آتش نشانی، کارخانه تولید آرد بلغور ذرت و کنستانتره، سامانه دوربین مداربسته و حفاظت الکترونیکی، ریل گذاری اسکله های جنوبی برای استفاده جرثقیل های بکرا و اجرای محوطه کانتینری و ساختمان باشگاه ملوانان (نوشهر) است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خروج روان 3.5 میلیون تن نهاده دامی از بندر امام(ره)/ دستگاه‌های اجرایی برای تامین نهاده های دامی همکاری کنند

س تیر 22 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت دارد تمام دستگاه‌های اجرایی برای تامین نیاز دامداران به نهاده های دامی همکاری کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدجواد عسکری؛ در حاشیه‌ بازدید از مجتمع […]
خروج روان ،3.5  میلیون تن نهاده دامی، بندر امام(ره)

همچنین بخوانید: