آغاز عملیات خارج سازی مغروقه W14 از آبراه اروند

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از آغاز عملیات خارج سازی مغروقه W14 از آبراه بین المللی اروند خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، نوراله اسعدی ضمن اعلام این خبر گفت: در ادامه پروژه خارج سازی ۶ فروند مغروقه  در اروند رود و خورموسی بارج و کرین های ۴۵۰ و ۶۰۰ تنی به محل پروژه خارج سازی مغروقه W14 رسیده و مشغول سوار کردن وزنه های تعادل جرثقیل ها هستند  که در صورت مساعد بودن آب و هوا طی روزهای آینده  این مغروقه خارج سازی میشود.

 وی در خصوص محل  مغروقه w14تصریح کرد: این مغروقه در محل دهانه  اروند قرار گرفته بود که به دلیل تردد شناورها در این مسیر، به عنوان یکی از مهمترین و خطرسازترین مغروقه های  آبراه اروند به شمار می رود. 

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت:  سه فروند از  مجموع مغروقه های  پروژه  خارج سازی  6 فروند مغروقه در آبراه اروند و خورموسی خارج سازی شده و  دو فروند دیگر نیز به درخواست مالکین  خارج سازی آنها  به خودشان محول شده و مغروقه w14نیز در حال خارج سازی است.

اسعدی  درادامه افزود:  با آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران، بسیاری از کشتی های تجاری در اطراف بندر خرمشهر توسط رژیم بعث عراق غرق شد و تاکنون، تعداد ۱۸۰ فروند مغروقه در آبراه اروند و رودخانه کارون خارج سازی شده است و خارج سازی مغروقه‌ها  با تلاش شبانه روزی کارشناسان و متخصصان اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات بندرخرمشهر همچنان ادامه دارد.

وی  در پایان یادآور شد: پروژه خارج‌سازی 6 فروند مغروقه در آبراه اروند و خور موسی با اعتبار 1190 میلیارد ریال  از محل منابع و اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی است که در راستای افزایش ضریب ایمنی و کاهش ریسک تردد در آبراه اروند و خور موسی در حال انجام است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

طرح دریابست از ۲۶ شهریور امسال در آب‌های هرمزگان اجرا می‌شود

ش مرداد 15 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش ایرنا، ابراهیم عالی زاده روز شنبه در نشست کمیته مدیریت صید استان هرمزگان با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح دریابست هرمزگان در سال های گذشته، افزود: این طرح از سنت های صیادان در سال های دور بوده و نزدیک به ۲ دهه پیش […]