کشف سنگ ‌فرش عجیب در اعماق اقیانوس دانشمندان را شگفت ‌زده کرد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

دانشمندانی که سوار بر کشتی کاوشگر ناتیلوس در جزایر شمالی هاوایی مشغول کاوش در اعماق اقیانوس آرام بودند، با صحنه‌ ای روبرو شدند که باورش برایشان دشوار بود.

به گزارش مرین‌پرس، دانشمندان که مشغول بررسی صخره‌ های مرجانی در منطقه حفاظت شده Papahanaum Mokoakia بودند ناگهان به آجر‌های زردرنگی برخورد کردند که مسیری را در عمق یک کیلومتری اقیانوس آرام آسفالت کرده بود. دانشمندان از دیدن این جاده سنگ‌ فرش شده در اعماق دریا شگفت‌ زده شدند.

Papahanaum و Mokoakea از بزرگ‌ترین مناطق حفاظت‌ شده دریایی در جهان است و از مجموع همه پارک‌ های ملی ایالات متحده بزرگتر است. دانشمندان تا کنون تنها حدود سه درصد از کف این ذخیره‌ گاه را کاوش کرده‌ اند.

تصاویری که محققان منتشر کرده‌ اند لحظه برخورد با این مسیر سنگ‌ فرش شده را در اعماق اقیانوس نشان می‌ دهد. به گزارش وب‌ سایت علمی ساینس آلرت، محققان از آنچه پیدا کردند و همچنین اشکال عجیب سنگ‌ های آتشفشانی شگفت‌ زده شده‌ اند. محققان می‌ گویند منطقه سنگفرش‌ شده احتمالاً در اثر گرمایش و سرمایش ناشی از فوران‌ های آتشفشانی شکل گرفته است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ۳ برابری قفس ‌های دریایی پرورش ماهی تا اسفند امسال

ش دی 3 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه سازمان شیلات ایران پیش ‌بینی کرد تعداد قفس ‌های پرورش ماهی در دریا تا پایان امسال حدود ۳ برابر اسفند سال پیش افزایش پیدا کند. به گزارش مرین‌پرس، معاون توسعه آبزی ‌پروری سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب گفت: امسال تا سقف ۳۰ میلیون قطعه […]

همچنین بخوانید: