تصاویر ماهواره‌ای از پیشرفت چشمگیر چین در ساخت سومین ناو هواپیمابر

تصاویر ماهواره‌ای جدید از سومین ناو هواپیمابر نوع ۰۰۲ نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین، واضح‌ترین تصویر گرفته شده از این کشتی را به دنبال ساخت‌وساز و جابجایی وسیع فراهم می‌کند.

سومین ناو هواپیمابر نیروی دریایی چین از پروژه قدرت چین ChinaPower
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، پروژه قدرت چین ” ChinaPower” از مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی صفحه “رهگیری سومین ناو هواپیمابر چین” خود را روز پنجشنبه با تصاویر ماهواره‌ای جدید از کشتی‌سازی “جیانگنان” در شانگهای به‌روز رسانی کرد.

در تحلیل پروژه قدرت چین آمده است: برای نخستین بار از زمان آغاز ساخت، قطعات بدنه این کشتی به منظور ساخت بر روی سطح گذاشته شده و شفاف‌ترین تصویر گرفته شده از این ناو هواپیمابر را فراهم کرده است. ناو نوع ۰۰۲ در زمانی بین ۲۴ مه تا دوم ژوئن به مکان جدیدی در این کارخانه کشتی‌سازی منتقل شده است.   

آدمیرال کریس گریدی، فرمانده نیروهای یگان آمریکا در واکنش به این پیشرفت مطرح شده نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین گفت: افزایش قدرت دریایی چین به این مساله که ناوهای هواپیمابر از اهمیت بسزایی برخوردارند، تاکید می‌کند.

وی افزود: از نظر من آنها یک قدرت دریایی هستند و آنها ارزش بالای این ناوها و اینکه آنها چطور محیط بین‌المللی را شکل می‌دهند، درک می‌کنند. برای ما ۱۰۰ سال طول کشید تا به این نقطه برسیم.   

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناوتکس(NAVTEX) چیست؟

ش شهریور 29 , 1399
ناوتکس یک نوع خدمات مخابراتی می باشد که برای کمک به ایمنی کشتی‌ها در دریا و ارسال پیام‌ها و اخطارهای دریایی به آن‌ها در منطقه مشخص شده توسط ایستگاه ساحلی ارائه می گردد. بر اساس سیستم GMDSS نصب گیرنده اخبار ناوتکس جزئی از تجهیزات اجباری کشتی‌ها است.
دستگاه ناوتکس(NAVTEX)

شاید برای شما جالب باشد