ساخت نخستین کشتی نظامی حامل بالگرد در روسیه

نخستین کشتی نظامی حامل بالگرد، در یک کارخانه کشتی سازی در جمهوری کریمه روسیه ساخته خواهد شد و در حال حاضر اجرای این طرح در حال آماده سازی است.

ساخت نخستین کشتی حامل بالگرد در روسیه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، مقامات جمهوری کریمه روسیه تایید کردند که کارخانه کشتی سازی «زالیو» (به معنای خلیج) در منطقه کرچ شبه جزیره کریمه برای استقرار طرح ساخت یک کشتی نظامی چندمنظوره- حامل بالگرد آماده شده است.

در اواسط ماه سپتامبر منابع آگاه گفته بودند که کارخانه «زالیو» در صدد ساخت نخستین دو فروند کشتی حامل بالگرد در کل تاریخ روسیه است و ساخت آنها قرار است در ماه مه سال 2020 به اتمام برسد. این اطلاعات تاکنون به طور رسمی تایید نشده بود.

“ایلنا الکچیان” معاون وزیر صنایع جمهوری کریمه در این باره گفت، در حال حاضر کار به روی آغاز پروژه و راه اندازی آن در کارخانه توانمند تولید کشتی زالیو در حال انجام است. وی توضیح بیشتری درباره جزئیات این طرح نداد.

کارخانه «زالیو»، یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعتی در شبه جزیره کریمه است که از سال 1938 تاکنون در بازار کشتی سازی و تعمیر انواع کشتی فعالیت دارد.

امکانات این کارخانه شامل کارگاه ساخت کشتی در خشکی و اسکله اختصاصی است که امکانات لازم برای تولید کشتی‌های بزرگ را برای آن فراهم کرده است.

کشتی‌های جنگی چندمنظوره که دارای سکوی فرود بالگرد بوده و کشتی‌های حامل بالگرد نامیده می شوند، قادر هستند گروه بزرگی از بالگرد‌های سنگین نظامی از انواع مختلف را در خود جای داده و آنها را به همراه صدها الی هزار تفنگدار دریایی به مناطق مختلف جابجا کنند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایجاد بزرگترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی کشور در بندر شهید رجایی

د مهر 1 , 1398
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: قرارداد ۵ هزار میلیارد تومانی سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی برای ایجاد بزرگترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی کشور در بندر شهیدرجایی، فردا منعقد می شود.
بندر شهید رجایی بزرگترین بندر تجاری ایران

شاید برای شما جالب باشد