نفت‌کشی که آمریکا به دنبال آن بود ربوده شد

یک سازمان ناظر بر دریانوردی در جهان اعلام کرد نفت کشی که آمریکا به دلیل سرپیچی از تحریم ها علیه ایران به دنبال توقیف آن بود از نزدیکی ساحل امارات عربی متحده «ربوده» شده است.

ربوده شدن کشتی تحت تحریم در سواحل امارات
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس ، سازمان «حقوق بشر در دریا» (Human Rights at Sea)، مستقر در بریتانیا گفت: نفت کش «ام تی گلف اسکای» (MT Gulf Sky) روز پنجم ژوئیه (۱۵ تیر) از نزدیکی ساحل امارات عربی متحده «ربوده» شده است.

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که این نفت کش روز سه شنبه در آب های سرزمینی ایران بوده است. این نفت کش با پرچم جمهوری دومینیکن حرکت می کرد.

دیوید هاموند، مدیر عامل سازمان «حقوق بشر در دریا» گفت که ناخدای نفت کش «ام تی گلف اسکای» ربایش این کشتی را تائید کرده است. وی افزود که ۲۶ ملوان هندی این نفت کش به کشورشان بازگشته اند و دو نفر نیز در تهران به سر می برند.

پایگاه اینترنتی «تانکر ترکرز» (TankerTrackers) که بر تجارت نفت در دریاها نظارت می کند نیز اعلام کرده است که تصاویر ماهواره ای نشان می دهد نفت کش «ام تی گلف اسکای» به آب های سرزمینی ایران در نزدیکی جزیره هرمز رفته است.

دولت امارات عربی متحده، سفارت آمریکا در ابوظبی و ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در بحرین تاکنون واکنشی به گزارش های منتشر شده درباره این نفت کش نشان نداده اند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

احسان عسکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

انتشار شماره 34 نشریه بایندر

پ تیر 26 , 1399
شماره 34 نشریه الکترونیک بایندر منتشر شد.
شماره 34 نشریه الکترونیک بایندر

شاید برای شما جالب باشد