سواحل مکران، ظرفیتی مناسب برای توسعه ورزش های آبی ساحلی

سواحل مکران به لطف برخورداری از امواج خروشان دریا و طبیعت بکر و زیبا، ظرفیتی مناسب برای توسعه ورزش های آبی ساحلی در کشور است.

والیبال ساحلی در ایران
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، سواحل مکران به لطف برخورداری از سواحل زیبا و امواج خروشان یکی از بهترین نقاط کشور برای سرمایه گذاری و پرورش استعدادها در رشته های آبی ساحلی به ویژه موج سواری ست. همچنین، این موهبت بزرگ می تواند ظرفیتی برای جذب گردشگر و رونق بیشتر در این بندر اقیانوسی باشد.

توسعه و گسترش زیرساخت هایی از جمله زمین فوتبال ساحلی، زمین والیبال ساحلی، تجهیز محدوده ای برای موج سواری، شنا، قایقرانی، غواصی می تواند گامی بلند در جهت رشد و کشف استعدادهای بومی در این ورزش و حتی شناخته شدن جنوب استان سیستان و بلوچستان به عنوان قطب ورزش های آبی ساحلی باشد.

شرایط برای برگزاری مسابقات بین المللی در سواحل مکران مهیاست

ادهم کرد زابلی، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ، وجود سواحل زیبا و اقیانوسی را موهبتی خدادادی و ظرفیتی مناسب برای گسترش و توسعه بیشتر زیرساخت ورزش های آبی ساحلی به ویژه موج سواری دانست و گفت: بسیار امیدواریم تا با برگزاری مسابقات ملی در چابهار بتوانیم زمینه را برای کشف استعدادهای شایسته استان در دو بخش بانوان و آقایان و حضور پررنگ تر جوانان سیستان و بلوچستان در مسابقات آسیایی و جهانی فراهم کنیم.

وی از جمله مهم ترین اولویت های این اداره کل در جنوب استان را برنامه ریزی و توسعه ورزش های آبی ساحلی به ویژه موج سواری برای جوانان طرفدار این رشته در چابهار عنوان و تاکید کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب سواحل مکران در جنوب استان شرایط برای برگزاری مسابقات در سطج بین المللی نیز مهیاست.

ورزش ساحلی و دریایی موج سواری در سواحل مکران

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا اولین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی موج سواری بانوان و همچنین دومین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی موج سواران در بخش آقایان با عنوان جام مکران از روز شنبه با حضور ورزشکاران، علاقه مندان و مسئولان محلی در سواحل جنوب استان آغاز و همچنان در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: این رقابت ها در ساحل روستای رَمین چابهار و به میزبانی منطقه آزاد چابهار و اداره ورزش و جوانان در حال برگزاری است و تا 6 تیرماه ادامه خواهد داشت.

کرد همچنین از برگزاری دوره های داوری، مربیگری، برگزاری مسابقات امداد و نجات و همچنین سمینارهای مربوط به موج سواری در طول مدت برگزاری این مسابقات خبر داد و گفت: در حاشیه برگزاری این رقابت ها برنامه های آئینی موسیقی محلی اجرا و نمایشگاه صنایع دستی و غرفه غذاهای محلی به عنوان ظرفیت های گردشگری منطقه نیز برپاست.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خلیج گواتر چابهار؛ جشنواره همیشگی موج سواری دلفین ها

د تیر 3 , 1398
خلیج گواتر با طبیعتی بکر و زیبا در ضلع انتهایی تنها بندر اقیانوسی ایران «چابهار»، تابلویی بی نظیر از رقص دلفین ها در امواج اقیانوس را به نمایش گذاشته و لحظاتی به یادماندنی و شاد را برای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت دریا به یادگار می گذارد.
جنگل‌های حرا خلیج گواتر بندر چابهار

شاید برای شما جالب باشد