ضرورت ایجاد اتاق مشترک بازرگانی بنادر چابهار و کراچی برای تسهیل تجارت

فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: ایجاد اتاق‌های مشترک بازرگانی بین بنادر چابهار و کراچی پاکستان برای تسهیل در مراودات تجاری بازرگانان و تجار ۲ سوی مرز و ایجاد میز چابهار در اتاق‌های بازرگانی کراچی ضروریست.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، رحمدل بامری اظهار داشت: برای توسعه تجارت باید امورات تسهیل شوند و علاوه بر آن اعمال تعرفه‌های ترجیحی برای صادرات و واردات کالا برای رونق و افزایش حجم مبادلات تجاری ایران، پاکستان و عمان موثر است.

وی افزود: یکی از الزامات توسعه تجارت و ترانزیت با کشور پاکستان ایجاد خط ریلی به عنوان پروژه مشترک از بندر گوادر پاکستان تا پایانه مرزی ریمدان چابهار است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: شیرین سازی آب دریا برای فعالیت‌های تجاری و صنعتی نیز موثر است و باید آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی از دریا تامین شود و دولت نیز تعهد تضمین خرید آب تولیدی بخش خصوصی را تقبل کند.

بامری بر تسریع در تکمیل پروژه‌های گازرسانی، راه آهن چابهار- زاهدان به سرخس، فرودگاه، جاده‌های مواصلاتی و طرح‌های در دست اجرا تاکید کرد.

وی به فرصت سرمایه گذاری در بخش‌های کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و افزود: ایجاد ردیف اعتباری ویژه به عنوان تسهیلات توسعه بخش گردشگری برای ایجاد و ساخت مراکز اقامتی، رفاهی، تفریحی و گردشگری ضروریست.

فرماندار چابهار بر بخشودگی وام‌های کشاورزی، ساماندهی مناطق حاشیه شهر با جمعیت بیش از ۷۰ هزار نفر، جبران خسارت‌های خشکسالی، تکمیل طرح‌های آبرسانی، شیرین سازی و انتقال آب دریا به زمین‌های کشاورزی و تمامی روستا‌های این شهرستان تاکید کرد و گفت: از محل صندوق توسعه ملی مورد انتظار است تا مشکلات ذکر شده پیگیری و مرتفع شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بیش از ۸۰ درصد تجارت وزنی ایران از طریق بنادر جنوبی کشور صورت می گیرد

ش تیر 8 , 1398
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از ۱۰۰ درصد تجارت ایران، ۹۰ درصد تجارت وزنی ایران از طریق دریا انجام می شود و از این مقدار، ۸۱ درصد آن در جنوب کشور صورت می گیرد.

شاید برای شما جالب باشد