ضرورت ایجاد اتاق مشترک بازرگانی بنادر چابهار و کراچی برای تسهیل تجارت

فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: ایجاد اتاق‌های مشترک بازرگانی بین بنادر چابهار و کراچی پاکستان برای تسهیل در مراودات تجاری بازرگانان و تجار ۲ سوی مرز و ایجاد میز چابهار در اتاق‌های بازرگانی کراچی ضروریست.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، رحمدل بامری اظهار داشت: برای توسعه تجارت باید امورات تسهیل شوند و علاوه بر آن اعمال تعرفه‌های ترجیحی برای صادرات و واردات کالا برای رونق و افزایش حجم مبادلات تجاری ایران، پاکستان و عمان موثر است.

وی افزود: یکی از الزامات توسعه تجارت و ترانزیت با کشور پاکستان ایجاد خط ریلی به عنوان پروژه مشترک از بندر گوادر پاکستان تا پایانه مرزی ریمدان چابهار است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: شیرین سازی آب دریا برای فعالیت‌های تجاری و صنعتی نیز موثر است و باید آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی از دریا تامین شود و دولت نیز تعهد تضمین خرید آب تولیدی بخش خصوصی را تقبل کند.

بامری بر تسریع در تکمیل پروژه‌های گازرسانی، راه آهن چابهار- زاهدان به سرخس، فرودگاه، جاده‌های مواصلاتی و طرح‌های در دست اجرا تاکید کرد.

وی به فرصت سرمایه گذاری در بخش‌های کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و افزود: ایجاد ردیف اعتباری ویژه به عنوان تسهیلات توسعه بخش گردشگری برای ایجاد و ساخت مراکز اقامتی، رفاهی، تفریحی و گردشگری ضروریست.

فرماندار چابهار بر بخشودگی وام‌های کشاورزی، ساماندهی مناطق حاشیه شهر با جمعیت بیش از ۷۰ هزار نفر، جبران خسارت‌های خشکسالی، تکمیل طرح‌های آبرسانی، شیرین سازی و انتقال آب دریا به زمین‌های کشاورزی و تمامی روستا‌های این شهرستان تاکید کرد و گفت: از محل صندوق توسعه ملی مورد انتظار است تا مشکلات ذکر شده پیگیری و مرتفع شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع:

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بیش از ۸۰ درصد تجارت وزنی ایران از طریق بنادر جنوبی کشور صورت می گیرد

ش تیر 8 , 1398
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از ۱۰۰ درصد تجارت ایران، ۹۰ درصد تجارت وزنی ایران از طریق دریا انجام می شود و از این مقدار، ۸۱ درصد آن در جنوب کشور صورت می گیرد.