مرین‌پرس > بنادر و سواحل > تعمیر اساسی قطعات حساس دستگاه سامانه كنترل ترافيك دريايي
کد خبر: 2272 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

تعمیر اساسی قطعات حساس دستگاه سامانه كنترل ترافيك درياييزمان مطالعه: 2 دقیقه

با تلاش محققان کشورمان در بندر امام خمینی ، قطعات حساس دستگاه سامانه كنترل ترافيك دريايي تعمیر اساسی شد.

رادار‌های کنترل ترافیک دریایی در بندر امام (ره)

 به گزارش مرین‌پرس، معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت :تجهیزات سامانه کنترل ترافیک دریایی در جریان ناوبرهای شناورهای ورودی به مجتمع بزرگ بندری امام خمینی نقش اساسی و مهمی دارد.

محمد علی علایی افزود : بومي سازي تعميرات و در صورت امكان طراحي و ساخت ماژول هاي الكترونيكي اين نوع تجهيزات يكي از راهكارهاي سازمان بنادر و دريانوردي به منظور توجه به موضوع رونق توليد با هدف رسيدن به خودكفايي و برون رفت از چالش ها و محدوديت هاي ايجاد شده توسط سازندگان بیگانه است.

وی ادامه داد : با تلاش متخصصان کشورمان در یک شرکت دانش بنیان توانستند  قطعات الكترونيك رادار سايت شهيد دهگان واقع در ورودي آبراه خورموسي را تعمیر اساسی و در مدار بهره برداری قرار دهند.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت : اين تجهيز علاوه بر كنترل و پايش ساير ماژول ها در رادار ، يك منبع تغذيه با سطوح ولتاژ مختلف بوده و داراي ساختار خاص و پيچيده و متشكل از سخت افزار و نرم افزارهاي ويژه مي باشد و هيچ گونه مدرك فني از طرف شركت سازنده در زمان تحويل ارائه نشده بود .

وی اظهارداشت : متخصصان تلاشگر و توانمد بومي با صرف بالغ بر 2 هزار و 500 نفر ساعت كارشناسي و تجزيه و تحليل و شبيه سازي مدارات در بخش سخت افزاري و باز خواني نرم افزار هاي پروگرام شده توانستند تعمیرات اساسی این تجهیزات را انجام دهند و ضمن موفقيت در تعميرات كامل مادر بردها، آمادگي خود در ساخت تجهيز مذكور را اعلام کردند.

بندر امام خمینی نخستین بندر کشور در زمینه تعمیرات

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اینکه مزيت هاي حاصل از دستيابي به توانمندي اجراي اين اقدام شاخص، قطع وابستگي به خريد اين نوع تجهيز، جلوگيري از خروج ميزان قابل توجهي ارز و ارتقاي آماده بكاري سامانه كنترل ترافيك دريايي را از اهم اين اقدام ارزنده است تاکید کرد :  مجتمع بندري امام خميني به عنوان نخستين بندر كشور در زمينه انجام تعمير، بازطراحي و توليد قطعات حساس تجهيزات استراتژيك تخليه و بارگيري و ناوبري شناورها، آماده تشريك مساعي با ساير بنادر و صنايع دريايي در سطح كشور مي باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری اولین کنفرانس ملی صنعت،تجارت و علوم دریایی / گسترش فرهنگ استفاده بهينه و پايدار از منابع دريايي از اهداف همایش

ی تیر 23 , 1398
دبیر کمیته علمی «اولین کنفرانس ملی صنعت،تجارت و علوم دریایی» عنوان کرد: امیدواریم با برگزاری این کنفرانس در آبان ماه 98، ضمن بررسی آخرین دستاوردهای علمی-پژوهشی پژوهشگران علوم دریایی و تأمین بستر گردهمایی و تبادل‌نظر محققان و فعالان حوزه دریایی، شاهد اثربخشی آن در توسعه دریا محور مبتنی بر اصول توسعه پایدار در کشور باشیم.